ECS G31T-M7 işlemci ve ekran kartı önerisi

İdarelik kullanabilirsin, darboğaz sisteme zarar vermez. LOL oynarsın.
Xeon X5460 elime ulaştığı gibi değiştiririm zaten, sağ ol cevapların için.

TDP değeri işlemcinin tükettiği güçtür. Bu işlemciler darboğaz yaratmaz. Bu işlemcilerin TDP değerleri yüksek, mesela QX9770 136 Watt güç çekiyor, eğer Anakartın bu TDP değerindeki işlemcileri besleyemezse sıkıntı yaşayabilirsin. Q9650-60 işlemcileri fazla güç çekmiyor. 95 Watt tüketiyorlar.

Hocam bugün sipariş edecektim kartı, dün 439TL civarıydı şu an MSI RX460 2GB OC GDDR5 128Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı 497TL'ye çıkmış. Böyle büyük bir fiyat artışının sebebi ne acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyat artışının nedeni Vatan ta ta tan. Klasik Vatan Bilgisayar başka sitelere bak, Sinerji, Teknobiyotik, Hepsiburada, İncehesap, Webdenal, Bizdehesaplı.
Onlarda bu civarda, Hepsiburada'da 477TL bir tek. Onda da baya bir fark var 439TL ile.

Intel Core 2 Quad Q9500 tavsiye ederim. RX460'ı da rahatlıkla besler, aynı anakartta elimde var şu an kullanıyorum. Bu işlemcinin Q6600 serisini aldım.

Fiyat artışının nedeni Vatan ta ta tan. Klasik Vatan Bilgisayar başka sitelere bak, Sinerji, Teknobiyotik, Hepsiburada, İncehesap, Webdenal, Bizdehesaplı.
Fiyatı düşer mi acaba beklesem? Dolar 3.54 olmuş, dün 3.52'ydi 0.20 arttı diye 40TL arttırmış olamazlar herhalde.

Dolar artışı yüzünden o kadar fiyat yükselmez, Vatan Bilgisayar o fiyatı belli bir gün sınırına göre koymuştur, süre dolunca da fiyatı tekrardan yükseltmiştir, bir nevi kampanya mantığı.
Tekrar böyle bir kampanya yapar mı acaba, yoksa Hepsiburada'dan alayım mı?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı