ECS G31T-M7 işlemci ve ekran kartı önerisi

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoya bakabilirsin, bu işlemci 3.6 GHZ hızına OC edilmiş ama GPU kullanım düşüşleri oluyor. CPU kullanımı da oldukça yüksek, darboğaz yaşayacaksın. GTA 5'den daha güçlü oyunlarda var.
Anakartımla uyumlu darboğaz yapmayacak bir işlemci var mıdır peki bildiğiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın LGA 775 destekli işlemcileri destekliyor, bu Anakarta göre işlemci bulman lazım. Sahibinden.com sitesine bak, bulursun mutlaka. Q9000 serisinden bir tane işlemci al.

Q9550, Q9650, QX9770 bu modellere bakabilirsin. Bu işlemcilerin TDP değeri de oldukça yüksek, anakart sorun oluşturabilir.

Anakartın LGA 775 destekli işlemcileri destekliyor, bu Anakarta göre işlemci bulman lazım. Sahibinden.com sitesine bak, bulursun mutlaka. Q9000 serisinden bir tane işlemci al.

Q9550, Q9650, QX9770 bu modellere bakabilirsin. Bu işlemcilerin TDP değeri de oldukça yüksek, Anakart sorun oluşturabilir.
Onlar darboğaz yapmaz mı? TDP değeri ne oluyor acaba?

TDP değeri işlemcinin tükettiği güçtür. Bu işlemciler darboğaz yaratmaz. Bu işlemcilerin TDP değerleri yüksek, mesela QX9770 136 Watt güç çekiyor, eğer Anakartın bu TDP değerindeki işlemcileri besleyemezse sıkıntı yaşayabilirsin. Q9650-60 işlemcileri fazla güç çekmiyor. 95 Watt tüketiyorlar.

Yani Q9650-60 işlemci alırsam darboğaz ve anakart kısmından bir sıkıntı yaşamam değil mi?

İleride bu işlemciye uygun 8GB RAM destekli anakart bulabilirim değil mi ?

Xeon X5460 nasıl bir işlemci acaba bilginiz var mıdır?

Sana sıkıntı çıkaramayacağının garantisini veremem. Eski cihipsetli Anakartlarla yeni ekran kartı taktığında görüntü vermeme durumu da epey yüksek.
3 ay içinde anakartı da 8GB RAM destekli bir anakartla değiştirmeyi düşünüyorum 3 ay kadar idare etse beni yeter zaten.

X5460 için Q9650'den daha iyi denmiş, böyle bir şey var mı? Modifiye olayı ile LGA775 ana kartlara da takılabiliyormuş herhalde.

Olabilir tam olarak bilmiyorum.
Şu an bilgisayarımda Dual Core E5300 diye bir işlemci var, X5460 15-20 güne elimde olurmuş. Ortalama elimdeki işlemciyle darboğaz yapacağını biliyorum ama takarsam bir sıkıntı çıkar mı, çünkü şu an ekran kartı yok bilgisayarda?

VSR falan açsam LoL oynama gibi bir şansım olabilir mi işlemci gelene kadar?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı