Başarılı Kurulum ECS G31T-M7 V1.0 + OS X Mountain Lion

Herkese merhaba,

Bugün sizlere bu sisteme nasıl upgrade ile herhangi bir MacOS sürümüne yükseltilir onu anlatacağım.

SİSTEM ÖZELLİKLERİ :
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
--- Anakart : ECS G31T-M7 V1.0 (G31 Yonga Seti)
--- İşlemci : Intel Core 2 Duo E7500 [(2.93 GHz => 3.5 GHz) Overclock ile kurulum ]
--- RAM (Bellek) : A-DATA (?) (800 MHz DDR2 2 GB CL6 (?) ) + ( 800 MHz DDR2 1 GB CL6 (?) )
--- Ekran Kartı (Alternatifler + Hafif Fiyat) :
* Sapphire HD5450 GDRR3 1GB 64Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı => 0x6BF91002 => Daha denenmedi.
* Intel Dahili GMA 3100 => 0x29c28086 ( Bunu kullanırsanız Allah yardım etsin.)

BIOS Ayarları
--- Advanced Setup
* Virtualization Technology => Enabled
* Intel EIST (Overclock israf oldu diye üzülmeyin cevap bu) => Disabled*
* Intel XD Bit => Enabled
* C1E => Enabled
--- Integrated Peripherals
* Onboard SATA Configuration => Enhanced
* Serial Port ve COM Port => Disabled
--- Overclock Opesiyonel*

Hadi Başlayalım... ( Allah yardım etsin.)

Önce USB Belleği hazırlıyorsunuz. İki tane USB Belleği... Bir tanesi HACK OS X Mountain Lion ISO dosyası / diğeri ise kuracağınız MacOS ( İçinde Bootloader olması gerekir.)

Hazırlandıktan sonra kuruluma Farklı MacOS sürümündeki Bootloader arkadaşını kullanıp Hack OS X kurulumunu açıyorsunuz. Kurulum ayarları şöyle Bootloader sekmesinde Chameleon ve Chimera var ama temasız hangisini isterseniz...
Ve gerekli ayarlardan sonra yeniden başlatın eğer bootloader hatalı veya sevmediyseniz o boot içeren USB dosyasından başlatıp Mac'e ulaşın ve gerekli her şeyi yapın. Sonra emin olmak için boot içeren USB'yi çıkarıp deneyin. Ve Yeni sürümü içeren mac ile boot edin. Kurulumu bitirin. Büyük ihtimal yükseltmeden dolayı rahatlıkla bootloader yerinde kalıyordur. Ama emin olmak için Boot eden USB aygıtı ile boot edin. Ve Bootloader gibi ayarlamaları yaptıktan sonra gerekli sürücüleri tekrar ve dikkatlice kurun. İsterseniz Dual Boot yapın.
Ve iş bitti. Başınıza gelecek dosya kayıplarından ve benzeri olaylardan ben sorumlu değilim.

Saygılar... Kolay gelsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hatırladığım kadarıyla DVD'den Windows 7 yüklerken bu kadar bekletmiyordu. Zamanında Linux da denemiştim ama hiç hatırlamıyorum böyle yaptığını. Windows 10 kurmak istediğimde fark etmiştim ve artık her türlü imajı boot ederken bayağı bi bekletiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı