ECS G41T-M6 ile L5420 Xeon uyumlu mu?

classfiftyone

Hectopat
Dostlar merhaba, bir tane işlemci aldım Xeon L5420 stickeri takılı halinde. Şimdi ben bu işlemciyi direkt anakarta taksam sorun olur mu? Yoksa BIOS'u mu modlamam gerekiyor? Modlayacaksam da nasıl olacak her yerde aradım lakin çözüm bulamadım. Yardımcı olursanız memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bir siteden modlu bios ve microcode indirdim lakin güncelleme için hangi program kullanacağımı bilmiyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda basitçe anlatıyor Türkçe bulamadım ama yaptığı şeyleri yaparsanız halledersiniz. Videodan farkı sizin elinizde bios mod dosyaları zaten var. Rufus ile USB'ye yazdıracaksınız. Gerisini videoda anlatıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda basitçe anlatıyor Türkçe bulamadım ama yaptığı şeyleri yaparsanız halledersiniz. Videodan farkı sizin elinizde bios mod dosyaları zaten var. Rufus ile USB'ye yazdıracaksınız. Gerisini videoda anlatıyor.
AFUWIN ile Modlu BIOS'u açtım ve yazdırdım. Şuan Xeon işlemciden yazıyorum. Konu kapanabilir.

Geri
Yukarı