Çözüldü ECS H61H2-M12 BIOS Güncelleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
ECS H61H2-M12 anakartın Windows 8 ile uyumlu olmasını ve Ivy Birdge işlemcileri desteklemesini sağlayan BIOS güncellemesi hazır.

Güncelleme buradan indirlebilir:

BIOSROM/H61H2-M12/MD10420A.zip

BIOS'u güncellemek için klasördeki işletim sisteminize uygun olan afuwin32 veya afuwin64 programlarını kullanabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Adım adım ECS H61H2-M12 BIOS güncelleme rehberi:

Uyarı! Bu BIOS'u güncelledikten sonra yalnızca daha yeni sürümlere geçebilirsiniz. Eski BIOS sürümünü geri yüklemeyin yoksa sisteminiz çöker.

• Buradan anakartınıza uygun sürümü indirin: ECS Intel Windows 8 Support
  • Bilgisayarınızı kapatın ve ardından devreyi jumper ile kapatın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
    Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

• Devreyeyi kapadıktan sonra BIOS güncelleme için iki seçeneğiniz var: Windows veya DOS:
    • Windows altından güncellemek için yazılıma sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır deyin:

1604951513614.png
    • Upgrade deyin ve sonra da Yes deyin:

1604951540168.png
    • İşlem bitiminde bilgisayarınız otomatik olarak kapanacak:

1604951572949.png
    • DOS altından güncellemek için Rufus ile USB hazırlayın.​
      • Sistemi USB'den boot ettikten sonra komut satırında "cpuevo2.exe" girin ve enter tuşuna basın.
      • Y tuşuna bastığınızda güncelleme işlemi başlamalı.

1604951908648.png

• Bilgisayarı kapattıktan sonra Jumper'ı sökün:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
      Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

• Bilgisayar kapalı iken BIOS'u sıfırlayın.
    • Yeniden başlatmanın ardından, ekranda "CMOS Settings Wrong" mesajı görüntülenmelidir. Şimdi, BIOS ayar sayfasına girmek için F2 veya DEL tuşuna basın.
    • Exit > Restore Defaults > Save Changes and Reset yolunu izleyin.
    • Tekrar BIOS'a girin ve Chipset > ME Configuration yoluna gidin.
    • ME FW Sürümünü kontrol edin. Gösterildiği gibi 8.1'de ise güncelleme başarıyla tamamlandı demektir:

1604952078845.png
Arkadaşlar ECS H61H2-M12 V. 10 anakartıma ASUS R9 270X ekran kartı bağladığımda bilgisayarda görüntü alamıyorum 20 saniye çalışıp reset atıyor ve hiçbir şekilde görüntü vermiyor. Kartı söktüğümde anakart üzerinden VGA'dan görüntü alabiliyorum. Birkaç araştırma sonucu BIOS güncellemesi gerektiğini öğrendim fakat daha önce hiç denemediğim ve bilmediğim bir işlem. ECS sitesinden BIOS driver indirdim fakat nasıl kurulur bilmiyorum. Ayrıca Me Unlock gibi terimler okudum hiçbir fikrim yok.

Kartın tüm güç giriş pinleri dolduruyorsunuz değil mi? Fotoğraf atabilir misin kasaya takılı iken.

Girişlerdede Problem yok 2güç girişide 550Watt Corsair VS550 ile besliyorum ama start verince ekran kartının fanları dönüyor duruyor 2-3 saniye sonra tekrar dönmeye baslıyor 15-20 saniye sonra bilgisayar hiçbir görüntü veremden tekrar kapanıyor ve tekrar aynı döngü oluyor.

Merhaba.
ECS H61H2-M12 anakartın var güncellemek istiyorum ama nasıl bilmiyorum.
Driver indirme yerinde Windows 7 ve 8 var ama ben 10 kullanıyorum hangisini seçeceğim?
Ve inen dosyaları nasıl çalıştıracak birkaç yere göz attım farklı şeyler gördüm detaylı anlatabilecekler var mı?

Anakart: ECS H61H2-M12 BIOS Update
İşlemci Pentium G2030
RAM 4 GB
Ekran kart HD6570 2 GB

Geri
Yukarı