ECS H61H2-M17 v1.0 ekrana görüntü gelmiyor

Solder

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. ECS H61H2-M17 v1.0 anakart ve i5 3470 ikisi de 2.el satın aldım. Anakartın pinleri yamukmuş. HD 7850 ekran kartı takınca görüntü gelmiyordu ama 9800 GT ekran kartı takınca görüntü geliyordu. Anakartın 15 adet kadar pinlerini düzelttim fakat 4 adet pini uzama yaptığı için uçlarını kestim. Bu şekilde HD 7850'den görüntü alabildim fakat PC yi 2,3 saat hiç almazsam açılırken ekrana görüntü gelmiyor. 30 saniye kadar fanlar dönüyor, reset atıyor ve ekrana görüntü geliyor. Sistem bu şekilde sorunsuz çalışıyor, saatlerce oyun oynuyorum bir sorun olmuyor. Ne zaman PC'yi kapatıp 2,3 saat kadar açmazsam tekrar aynı şekil fanlar dönüyor, 30 saniye sonra reset atıyor ve ekran geliyor. Bazı zaman 2 kez üst üste tekrar ettiği oluyor. BIOS güncellemesi yaptım değişen bir şey olmadı. Ekran kartını ve PSU'yu 775 pin anakartım da deniyorum onda hiçbir sıkıntı olmuyor. Eğer ECS H61H2-M17 v1.0 anakartın işlemci pinlerin de sorun olsa hiç ekran gelmezdi veya ekran gelse bile belirli bir süre sonra PC reset atardı diye tahmin ediyorum. Sizce sorun nedir? İade etme şansım varken iade edeyim mi? İade etmek istemiyorum çünkü 500 TL'ye aldım ve 500 TL'ye bu ekran kartını besleyecek işlemci ve anakart yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Pinlerin hepsi görüntü için değildir. Kuzey köprüsüne bağlantılı ayaklarında sorun var belli. O anakarttan randuman alamazsınız. Sorunlarınız devam edecektir.

Hocam, anakartta problem varsa iade edin derim. Yamuk pinler sıkıntı. Diğer donanımlar ile iletişim kesebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı