ECS H61H2-M2 Sisteme upgrade

Garip

Hectopat
Makaleler
1
Herkese günaydın ben vatandan 7 ay önce filan bi bilgisayar almıştım. Exper'in action modelimi ne işte, pc özelliklerini yazayım;

• i5 3470k 3.2 ghz işlemci (bundan memnunum ama soğutucusu biraz dandik ona da tavsiyelerinizi beklerim)
  • 1tb wd blue hdd(işimi görüyor biraz daha para toplarsam 1 adet 260gb'lıklardan sss alacağım)
  • Amd radeon hd 7570 ekran kartı(bu çok dandik diyorlar bunu değistirmeye kararlıyım kesin.)
  • Anakart'ın modeli ise ecs den h61h2-mw.

Şimdi öncelikle ekran kartına gelelim gtx760 düşünüyorum, Vatandan indirimle 664 tl ye alacağım fakat güç kaynağım 300w galiba bunu degistirmem gerekiyor. 500w'luk bir şey alsam işimi görür mü ucuzlarından 100 tl'liklerden. Bir de anakart'ın ekran kartı slotu pci express 2.0 ve bu 3.0 istiyor sanırım. Bir uyumsuzluk olur mu ? Pci-e 2.0 da da çalışır mı ? Bunları merak ediyorum.

Güç kaynağını değistirirsem kendim. Montaj yapabileceğime inanıyorum.( recep abinin montaj videoları sağolsun. :D)

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle güç kaynağını değiştirmen şart ama ucuzlarından deme. Çünkü güç kaynağı sistemin ayakta durmasını sağlayan en önemli bileşendir ki adı üstünde güç kaynağı.
Ekran kartında pci express 3.0 olsa da olur çünkü geriye uyumluluk olduğu için sorun olmaz. Ayrıca belli bir bütçe belirt ki ona göre tavsiyelerde bulunulsun.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı