ECS H61H2-MV Casper logosunda kalıyor

Daha fazla  
RAM
4 GB Elixir 1333 MHz
İşlemci
I3 2. Nesil
Logoda kalıyor, sonra 1 kere yeniden başlatıyorum. Açılmıyor, sonra yeniden başlatıyorum açılıyor. Bazen de tek seferde açılıyor. Bunun sebebi nedir?
Screenshot_20220306-213202_Video Player.jpg

Son düzenleme:
Anladım yani bu Casper yazısı yine kalacak peki bu yazıyı düzeltmenin çözüm yolu yok mu peki?
Dostum bilmiyoruz ki neden yapıyor? Dedim ya işlemci ve RAM takılı kalsın sadece, bi bak açılıyor mu takılı kalıyor mu vs. Bir donanım sorunu var belli ki.

Anakartta bile sıkıntı olabilir hocam. Aldığınız yerde çalışıyor muydu?

Anakartta bile sıkıntı olabilir hocam. Aldığınız yerde çalışıyor muydu?

Su an anakarti alma aşamasındayım ama ben bunu böyle kullansam ne olur bir zarar verir mi anakart uzun süre açık kalınca bir sıkıntı çıkmıyor.

Dostum bilmiyoruz ki neden yapıyor? Dedim ya işlemci ve RAM takılı kalsın sadece, bir bak açılıyor mu takılı kalıyor mu vs. bir donanım sorunu var belli ki.

Anladım hocam.
AHCI'de kullanmak demek, diskleri tam performansta çalıştırabilmek demek.

Hocam bunun çözümü bir PC ciye mi götürmek evde yapılacak bir şey yok mu yani? Bir de bugün PC'yi açınca bu hata geldi karşıma hatta mavi ekran, fotosunu da koydu.

Dosya Ekleri

• 20220315_200207.jpg
    20220315_200207.jpg
    163,9 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
Hocam bunun çözümü bir PC ciye mi götürmek evde yapılacak bir şey yok mu yani? Bir de bugün PC'yi açınca bu hata geldi karşıma hatta mavi ekran, fotosunu da koydu.
AHCI moda almışsın, ve format atmamışsın anladığım kadarıyla. Format atman gerekiyor.

AHCI moda aldim format attım dediğiniz gibi ama sorun halen devam ediyor kendi kendine kapatıyor anakart.

Aniden donmalar yaşanıyor Win logoda takılıyor kalıyor.
Gözle görmek lazım. Bir donanım sorunu var belli demiştim zaten. O donanım hangisi ise onu tespit etmek lazım. Sorunlu donanımı kaldırdığımızda sorun çözülecektir. Cevaplarınızla bir yere varamadım. Yardımcı olamıyorum kusura bakmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı