ECS H81 Anakart ile RX590 Uyumu

RozoBigo

Decapat
Merhaba, böyle bir sistemim var:
  • i7/4770 3.40 Turbo ile 3.90
  • 8 GB RAM DDR3 1600MHz
  • ECS H81H3M4
  • 700W 80+ PSU
Sorum ise şu olacak.
Anakartım PCI 2.0 desteklemektedir.
Alacağım ekran kartım; Sapphire RX590 8 GB
Bu ekran kartı ise PCI 3.0 destekli
Alsam anakartım destekler mi?
Performans açısından bir sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir sorun olmaz. PCI standardı geriye dönük olarak uyumlu çalışır. PCI-E 2.0'ın limitlerine takılmak için de çok daha güçlü bir kart gerekiyor.

Teorik olarak, bir problem veya kayda değer bir performans farkı söz konusu değil. Ama bu ekran kartı ve işlemciyi oyunlarda hakkını vererek kullanmak için RAM yükseltmesi de yapmanızı tavsiye ederim.

Bir sorun olmaz. PCI standardı geriye dönük olarak uyumlu çalışır. PCI-E 2.0'ın limitlerine takılmak için de çok daha güçlü bir kart gerekiyor.
Performans’ta veya başka konuda sorun olmaz diyorsun o zaman değil mi ? FPS kaybı falan yaşamam
Teorik olarak, bir problem veya kayda değer bir performans farkı söz konusu değil. Ama bu ekran kartı ve işlemciyi oyunlarda hakkını vererek kullanmak için RAM yükseltmesi de yapmanızı tavsiye ederim.
RAM 16GB yapacağım SSD desteğide yapacağım 3 yıl idare etmek istiyorum bu sistem ile birde W10 PRO Formatı atmayı düşünüyorum. Teşekkürler bilgin için.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı