ECS H81H3-M4 için Windows 10 vs 8

SpiritusDei

Centipat
Bilgisyarımı ilk aldığımda Windows 8 kuruluydu. Daha sonradan Windows 10 geçmiştim ama anakartımın Windows 8 desteği varmış. Ben sadece oyun oynuyorum. Bilgisyar özelliklerim Intel Core i5 -4570 @3.20 GHz, 4 GB RAM DDR3 1333 MHz, anakart ECS H81H3-M4, ekran kartı Sapphire Radeon HD 8510 bildiklerim bu kadar ayrıca HDD kullanıyorum. Sizce Windows 8 yapayım mı oyun için daha perfonmaslı olur mu? Çünkü anakart Windows8 destekliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci yüksek, RAM yeterli, tek eksik SSD. Windows 10 öneririm fakat SSD'siz sistem, kalpsiz insan gibidir. En yakın zamanda SSD alın.

İşlemci yüksek, RAM yeterli, tek eksik SSD. Windows 10 öneririm fakat SSD'siz sistem, kalpsiz insan gibidir. En yakın zamanda SSD alın.

Ankartım Windows 10 desteklemese bile Win 10 kullanmam Windows 8'de alacağım perfonması iyi olacağını düşünmüyorum?
Başka cevab yazan yok mu? Çok kararsızım.

Son düzenleme:
Aynı anakartı kullanıyorum ve UEFİ olarak Windows 10 kurulu, GPT Disk biçimi ile birlikte performans açısından Win8'den kat kat iyi tavsiye ederim.

Bilgisyarımı ilk aldığımda Windows 8 kuruluydu. Daha sonradan Windows 10 geçmiştim ama anakartımın Windows 8 desteği varmış. Ben sadece oyun oynuyorum. Bilgisyar özelliklerim Intel Core i5 -4570 @3.20 GHz, 4 GB RAM DDR3 1333 MHz, anakart ECS H81H3-M4, ekran kartı Sapphire Radeon HD 8510 bildiklerim bu kadar ayrıca HDD kullanıyorum. Sizce Windows 8 yapayım mı oyun için daha perfonmaslı olur mu? Çünkü anakart Windows8 destekliyor.
kardeşim aynı anakarttan bendede var win8 desteği yazıyo biosto bu bişe değiştimez biostan o seçeniği manuel yap uefı ahcı seçeneği seçildiğinden emin ol çık driverleri win 10 destekliyo anakartın sitesinden bulup indirebilirsin oyunlarda performans kaybıda yasamassın bizzat ben kullanıyorum win 10 bu anakartta hiç bir sorun olmuyo birtek ssd geçmelisin bende hdd varken çok kasmalar oluyodu ama şuan tıkır tıkır çalışıyo
csm parametrs kapamayı unutma bios ayarlarından bide fast boot özelliğini aktif et pcn dahada hızlı açılacaktır

Geri
Yukarı