Çözüldü ECS H81H3-M4 v1.0 BIOS güncellemesi sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

adareklam

Hectopat
Casper marka, anakartı ECS H81H3-M4 v1.0 olan sistemime Windows 8 yüklü. Çok mavi ekran hataları almaya başlamıştım. BIOS’um 12/17/2013 idi. Yeni çıkan BIOS Update’ini (Support Haswell Refresh CPUs BIOS (EVO) 06/30/2014 ) Windows üzerinden yaptım. BIOS’tan ME Unlock Disable konumuna getirerek update sorunsuz bitti. Son mesajında BIOS Default jumperdan sıfırla dedi. Sıfırladım sonuç bilgisayar açılıyor monitör artık siyah ekran. Casperi aradım BIOS bilgilerini paylaşmıyoruz servise götürün dediler. ( Casperi’n elinde olan BIOS günecellemeleri bende mevcut.)
İşin içinden çıkamadım yardımcı olursanız sevinirim. Anakartımın adresi:
www.ecs.com.tw: ECS > H81H3-M4 (V1.0A)

Çözüm
ME Jumper'i eski haline getirdiniz değil mi? Yani ME Jumper'i takmayın, default yazan şekilde CMOS Jumper'ını takın. BIOS'a girip optimal default edin.
Öncelikle Casper almakla hata ettiğinizi belirtmeme gerek yok sanırım, zira zaten şu durumda bunu fark etmişsinizdir.

BIOS'u nasıl sıfırladınız ? Jumper'ı söküp bir kademe yana alıp tekrar eski yerine takarak sıfırlamanız geremekte.

16 numarada yer alıyor Jumper.

H81H3-M4 (V1.0A) Clear CMOS.jpg

Son düzenleme:
Jumper'dan BIOS'u sıfırladım güç düğmesine basıyorum 3 sn çalışıyor sonra kendisi reset atıyor. 90 sn çalışıp tekrar reset atıyor, bu esnada ekrana hiçbir şey gelmiyor.

ME Jumper'i eski haline getirdiniz değil mi? Yani ME Jumper'i takmayın, default yazan şekilde CMOS Jumper'ını takın. BIOS'a girip optimal default edin.
Me jumper soketinin olduğu yerde jumper yok (casperin işi sanırsam), 2 tane lehim başı var açılışta bu bacakları şase yaptırsam olur mu?

Me jumper soketinin olduğu yerde jumper yok (casperin işi sanırsam)
Evet olmaması doğal.
2 tane lehim başı var açılışta bu bacakları şase yaptırsam olur mu?
Evet olur zaten güncel firmware yüklemek için o jumper'i takmanız gerektiği zaten yazıyor. Şase olarak değil işlem sırasında takılı olacak şekilde bir demir cisim takılması gerekli. Örneğin ataç gibi.

Evet olmaması doğal.

Evet olur zaten güncel Firmware yüklemek için o Jumper'i takmanız gerektiği zaten yazıyor. Şase olarak değil işlem sırasında takılı olacak şekilde bir demir cisim takılması gerekli. Örneğin ataş gibi.

BIOS'u Win 8 üstünden Update ettim (Update etmeden BIOS'tan me unlock disable ettim) başarılı bir şekilde bitti sıkıntı Update sonrasında oluştu ekran yok.

BIOS'u Win 8 üstünden Update ettim (Update etmeden BIOS'tan me unlock disable ettim)

BIOS'tan disable edilmeyecekti. ME Jumper'ı kullanılacaktı. Ayrıca Windows üzerinden yaptığın çoğunlukla CPU Evo programıdır? Bu program BIOS değil Firmware günceller yanlış işler yapmışsınız kısaca.

BIOS'tan disable edilmeyecekti. ME Jumper'ı kullanılacaktı. Ayrıca Windows üzerinden yaptığın çoğunlukla CPU Evo programıdır? Bu program BIOS değil Firmware günceller yanlış işler yapmışsınız kısaca.
Çözümü var mıdır? Me unlock'u şase edip açtım sonuç alamadım.

Çözümü var mıdır? Me unlock'u şase edip açtım sonuç alamadım.
ME unlock'u ME firmware güncellerken kullanman gerekir şimdi değil. ME güncelledi iseniz onunla işiniz kalmadı, ME jumper'ı çıkartın yani şase yapmayın. İşiniz cmos jumper iledir, cmos clear yapın ve açmayı deneyin. Ekran gelirse bios'a girin direk. Bios default edip bilgisayarı açın. Bunlardan birşey anlamadıysanız bir bilene yaptırın yada bilgisayarcıya götürün.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı