Çözüldü ECS H81H3-M4 v1.0 BIOS güncellemesi sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

adareklam

Hectopat
Casper marka, anakartı ECS H81H3-M4 v1.0 olan sistemime Windows 8 yüklü. Çok mavi ekran hataları almaya başlamıştım. BIOS’um 12/17/2013 idi. Yeni çıkan BIOS Update’ini (Support Haswell Refresh CPUs BIOS (EVO) 06/30/2014 ) Windows üzerinden yaptım. BIOS’tan ME Unlock Disable konumuna getirerek update sorunsuz bitti. Son mesajında BIOS Default jumperdan sıfırla dedi. Sıfırladım sonuç bilgisayar açılıyor monitör artık siyah ekran. Casperi aradım BIOS bilgilerini paylaşmıyoruz servise götürün dediler. ( Casperi’n elinde olan BIOS günecellemeleri bende mevcut.)
İşin içinden çıkamadım yardımcı olursanız sevinirim. Anakartımın adresi:
www.ecs.com.tw: ECS > H81H3-M4 (V1.0A)

Çözüm
ME Jumper'i eski haline getirdiniz değil mi? Yani ME Jumper'i takmayın, default yazan şekilde CMOS Jumper'ını takın. BIOS'a girip optimal default edin.
ME unlock'u ME firmware güncellerken kullanman gerekir şimdi değil. ME güncelledi iseniz onunla işiniz kalmadı, ME jumper'ı çıkartın yani şase yapmayın. İşiniz cmos jumper iledir, cmos clear yapın ve açmayı deneyin. Ekran gelirse bios'a girin direk. Bios default edip bilgisayarı açın. Bunlardan birşey anlamadıysanız bir bilene yaptırın yada bilgisayarcıya götürün.
Jumperi sıfırladım evo bittikten sonra, işlemciyi söküp geri taksam diye düşünüyorum faydası olur mu acaba?

İşlemci ile işin yok, eğer işlemci ile ilgili bir fiziksel bir şey yaptı isen onda da problem olabilir.

Yok sadece yaptığım BIOS'tan me unlock disable yayıp Evo'yu Windows üzerinden yükledim. Başarılı bir şekilde yüklendi, CMOS sıfırla dedi program sıfırladım CMOS'u. Açtım, sonuç siyah ekran.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı