Eczacılık vs. Mühendislik

Hayır öyle değil hatta ben de kafam karışık ve stresli olduğum için bu fikre kaydım gibi geliyor fakat çok iyi okullar gelmiyor ve bu da beni geriyor. Yoksa uçak müh hayalimdi.

Uçak ilk hedefimdi ama olmayacak gibi. PC de belli başlı şehirlerde geliyor bu şehirlerde de okumak istemiyorum galiba. Endüstri makine ee de kafamdaki seçenekler.

Mühendislik bölümlerin güzel ve yurt dışında karşılığı olan bir tarafı var, fakat her şekilde konu sizde biter. Bana kalsa çok net mühendislik.

Peki hangi mühendislik dersiniz siz? Ve okul farkı etkiler mi?

Geç cevap verdiğim için özür dilerim. Sorunuza gelecek olursak, ben PC müh. Seçerdim tabii hangi okul o faktörde az çok önemli mesela örnek verecek olursam İstanbul, Ankara, Bursa, Sakarya, Eskişehir gibi illerdeki üniler PC mühendisliği olarak iyi kadrolarda, PC gitmeseydim makine 2. tercihim olurdu. Makinede ise Bursa'yı tercih ederdim Tofaş otomobil fabrika gezileri oluyor bir arkadaşımın daveti üzerine gitmiştim ar-ge tanıtım, fabrika tanitimi olmuştu. Okullar olarak da bu illeri önerirdim. Başka illerde mühendislik okuyan dostlar da linçlemesinler bu benim tercihim, benim düşüncem. Fakat tekrar söylemeliyim ki bu senin kararın bence haddim değil ama puanlar ve sıralama belli olmadan karar verme sonuçları bekle sakince sakin kafayla.

Mühendislik ile karşılaştırmadan sadece eczacılık olarak değerlendirildiğinde gayet güzel meslek. Eğer ki sermayen varsa eczane açmak aşırı mantıklı bir hareket.

Geç cevap verdiğim için özür dilerim. Sorunuza gelecek olursak, ben PC müh. Seçerdim tabii hangi okul o faktörde az çok önemli mesela örnek verecek olursam İstanbul, Ankara, Bursa, Sakarya, Eskişehir gibi illerdeki üniler PC mühendisliği olarak iyi kadrolarda, PC gitmeseydim makine 2. tercihim olurdu. Makinede ise Bursa'yı tercih ederdim Tofaş otomobil fabrika gezileri oluyor bir arkadaşımın daveti üzerine gitmiştim ar-ge tanıtım, fabrika tanitimi olmuştu. Okullar olarak da bu illeri önerirdim. Başka illerde mühendislik okuyan dostlar da linçlemesinler bu benim tercihim, benim düşüncem. Fakat tekrar söylemeliyim ki bu senin kararın bence haddim değil ama puanlar ve sıralama belli olmadan karar verme sonuçları bekle sakince sakin kafayla.
İşte pcler o kadar yükseldi ki 50 60k sıralamaya anca bolu Balıkesir Konya gibi yerler geliyor bunu geçen sene istemediğim için tercih yapmamıştım zaten. Endüstri olabilir mi diye düşündüm ama emin de değilim.

Mühendislik ile karşılaştırmadan sadece eczacılık olarak değerlendirildiğinde gayet güzel meslek. Eğer ki sermayen varsa eczane açmak aşırı mantıklı bir hareket.
Aslında yok ama ailem biz hallederiz sen rahat ol kafasında ben de anlamadım pek. Pek mantık kullanamıyorum şu an mezun senem olmasa tekrar hazırlanmak isteyeceğim bir sınav olurdu ama o da olmaz.

İşte PC'ler o kadar yükseldi ki 50 60k sıralamaya anca Bolu Balıkesir Konya gibi yerler geliyor bunu geçen sene istemediğim için tercih yapmamıştım zaten. Endüstri olabilir mi diye düşündüm ama emin de değilim.

Aslında yok ama ailem biz hallederiz sen rahat ol kafasında ben de anlamadım pek. Pek mantık kullanamıyorum şu an mezun senem olmasa tekrar hazırlanmak isteyeceğim bir sınav olurdu ama o da olmaz.

Bence dediğim gibi sonuçları bekle, sakin kafayla sonuçlar açıklandığı zaman tekrar düşünürsün.

Yeni konular

Geri
Yukarı