Eczane için APU sistem toplama önerisi

noearty

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ablamın eczanesi için bir sistem toplama kararı aldık. Kendi araştırmalarımız sonucu aşağıdaki ürünleri bulabildik. Bilgisayarda genel anlamda aktif çalışır durumda olacak 2 program var. Bir tanesi "Eczanem" programı diğeri de "Google Chrome". Barkod, reçete, fatura giriş-çıkışı yaparken hızından ödün vermeyen bir sistem arıyoruz.
İşte bizim düşündüğümüz sistem;
İşlemci
İşlemci Soğutucu
Anakart 1 - Anakart 2
Ram 1 - Ram 2
PSU
Depolama
Anakart, ram ve kasa konusunda kararsız kaldık. Anakart ve ramde düşündüğümüz seçenekleri ekledim. Uygun fiyatta kasa bulamadık.
Sistem hakkında yorumlarınızı, varsa daha iyi önerilerinizi bekliyorum.
Genel Bütçe: 4500TL

Fazlaca yeter:

4.520,66 TL

Kuzenimin eczanesinde babamın aldığı i3 3.nesil işlemcili ve Windows 7 yüklü cihazlarla bile bu program çok rahat çalıştırılıyor. Ve hala daha o cihazlar hizmet veriyor insanlara.

Parça seçimleriniz güzel, hoşuma gitti.
B460 anakart yeterli olacaktır ablanıza. OC ile uğraşmayacak en nihayetinde.
RAM Corsair alın.

PSU değiştirin.
Bu PSU haylice iş görür ve kalitelidir.
Corsair PSUlar kaliteli ürünlerdir.

Kasayı da bir şekilde arkadaşlar yardımcı olurlar.

4.500 lira harcamaya gerek olduğunu sanmıyorum. İkinci el DDR3 temiz bir sistem işinizi görür.

Misal: (Örnek olsun diye atıyorum, ilandaki ürün ile hiçbir alakam yoktur.)

2. el kesinlikle düşünmüyoruz hocam, ddr3te aynı şekilde. Ddr4 sistem toplayıp ilerleyen zamanlarda güncellemelerle sistemi yükseltme ihtimali olabilir.
Fazlaca yeter:

4.520,66 TL
Çok güzel sistem olmuş hocam ancak anakart markası biraz kafamı kurcaladı. Daha önce duymadığım bir marka kendisi :). Rami 16 almaya gerek olmadığını düşünüyorum ben açıkcası. Değerlendirmeye alıyorum bu sistemi. Teşekkürler.

Son düzenleme:
2. el kesinlikle düşünmüyoruz hocam, ddr3te aynı şekilde. Ddr4 sistem toplayıp ilerleyen zamanlarda güncellemelerle sistemi yükseltme ihtimali olabilir.

Çok güzel sistem olmuş hocam ancak anakart markası biraz kafamı kurcaladı. Daha önce duymadığım bir marka kendisi :). Rami 16 almaya gerek olmadığını düşünüyorum ben açıkcası. Değerlendirmeye alıyorum bu sistemi. Teşekkürler.
Bence de gerek yok aslında, hem bu güçte bir işlemciye hem RAM'e. Fiyat için bileşenleri daha güçlü tuttum. Eczane için eski nesillerden de işlemci seçilebilir fakat ileride parça eklemek/yükseltmek nispeten daha zor olur. Elbette her zaman güncelden yanayız :)

Kuzenimin eczanesinde babamın aldığı i3 3.nesil işlemcili ve Windows 7 yüklü cihazlarla bile bu program çok rahat çalıştırılıyor. Ve hala daha o cihazlar hizmet veriyor insanlara.

Parça seçimleriniz güzel, hoşuma gitti.
B460 anakart yeterli olacaktır ablanıza. OC ile uğraşmayacak en nihayetinde.
RAM Corsair alın.

PSU değiştirin.
Bu PSU haylice iş görür ve kalitelidir.
Corsair PSUlar kaliteli ürünlerdir.

Kasayı da bir şekilde arkadaşlar yardımcı olurlar.
i3 3.nesil bir hayli götürür zaten hocam bizim ana bilgisayar bugün itibari ile sizlere ömür. Kendisinde intel pentium işlemci 4gb ram vardı. Gayet işimizi görüyordu.
Corsair neredeyse tüm ürünlerinde söylediğinin arkasında bunu zaten biliyoruz ama psu konusunda @mirtapio'nun önermiş olduğu FSP marka psuda performans olarak gayet işimi görür diye düşünüyorum ve aralarında 100TL fark söz konusu. 100TL bütçem için gayet güzel bir fark. Tavsiyeniz için teşekkür ederim.
Bence de gerek yok aslında, hem bu güçte bir işlemciye hem RAM'e. Fiyat için bileşenleri daha güçlü tuttum. Eczane için eski nesillerden de işlemci seçilebilir fakat ileride parça eklemek/yükseltmek nispeten daha zor olur. Elbette her zaman güncelden yanayız :)
İşlemci gayet hoş. Rami şimdilik tek kanal 8gb almak fiyat açısından diğer parçalara daha çok yatırım anlamında geri dönüş sağlayacağı için dedim. Sonrasında Bir tane daha 8gb alınabilir.

Hocam sadece ekran kartını 2. el almanız sorun olur mu? Ona göre öneri yapacağım.

İşlemci (içerisinde stok Intel fan geliyor. 10100F için yeter fazlasıyla)
Anakart:
RAM:
SSD:
Kasa + PSU:

Genel Toplam:
3.415,00 TL

Bunlara bir de 2. elden sadece görüntü almalık alacağınız bir GPU (200-300 TL bandında) fazlasıyla iş görür.

Yeni konular

Geri
Yukarı