Eczane için toplama bilgisayar mı hazır ikinci el bilgisayar mı?

eclipsen

Centipat
Daha fazla  
Selam,

3 veya 4 adet çok düşük bütçe ile Windows 10 gerektiren birkaç sağlık programı yüklenecek sisteme ihtiyacımız var. İstediğimiz şey donmadan açılan kapanan bir sistem 😀 çünkü kullanılacak sağlık programları çok basit düzeydeler.

Giriş seviye Ryzen 1. nesil, APU sistem, anakartı uygun olacak yurt dışından işlemcisini alabileceğim sistemler, yatay kasa gibi seçenekler mevcut sanırım. Bir tarafta da isim vermek sorun değil ise eğer 'Anadolu Bilgisayar'dan almak var. 4. 5. nesil i5 yatay kasa monitör dahil sistemler 4-5k civarına bulunabiliyor ki benim de bütçe düşüncem bu seviyede.
Ne tavsiye edersiniz? Alırsın ama 2 yıla elinde kalır mı dersiniz? Bütçeyi 6-7-8k yap rahat et mi dersiniz? Biraz uğraş sök tak yapmada sorun yok şu işlemciyi baz al uygun kasa bul vs. gibi fikirlerinizi bekliyorum.
Teşekkürler cevap atacak olan herkese.

Eski sistem de idare eder ama driver sıkıntısı vs. çıkarırsa onlarla uğraşırsınız bi tık. Bence güncel bir şey toplamanız daha iyi olur. AMD 3000G mesela yeter böyle işler için diye düşünüyorum. Yetmezse 2200G/3200G de olabilir. Anakart olarak A320M alırsınız.

Eski sistem de idare eder ama driver sıkıntısı vs. çıkarırsa onlarla uğraşırsınız bi tık. Bence güncel bir şey toplamanız daha iyi olur. AMD 3000G mesela yeter böyle işler için diye düşünüyorum. Yetmezse 2200G/3200G de olabilir. Anakart olarak A320M alırsınız.

işlemci tercihini ben de öyle düşünüyorum ama kasa ve ram sanırım pahalıya kaçıyor. 2 tane 4gb yapayım apu için dual channel daha iyi desem de 4 ya yok ya da satılmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı