Edebiyat harici sorumluluk sınavına girilir mi?

kubraaa90

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Gunlerdir aklıma takılan bir soru var. Ben şu an 10. sınıfım ve geçen sene 4 dersten falan kaldım fakat genel ortalamam 50 üstüydü ve edebiyattan da geçmiştim. İnternette bayağı bir araştırdım fakat herkes farklı şeyler söylemiş. Bilen veya bu durumu yaşayan biri cevap verebilir mi o kaldığım derslerin sorumluluğuna girecek miyim?

10. sınıfsanız ve ortalamanız 50'nin üstündeyse sadece Edebiyat dersinden sorumluluğa girmeniz gerekir lakin gerçekten kaldığınızdan emin misiniz ? Edebiyatta 9. sınıfın iki dönem ortalamasının 50'nin altında olması gerekmekte kalmış olmanız için.

10. sınıfsanız ve ortalamanız 50'nin üstündeyse sadece Edebiyat dersinden sorumluluğa girmeniz gerekir lakin gerçekten kaldığınızdan emin misiniz ? Edebiyatta 9. sınıfın iki dönem ortalamasının 50'nin altında olması gerekmekte kalmış olmanız için.
hayır hayır genel ortalamam 50 üstüydü yil sonu. sadece 4 dersin ortalamasi 50 altıydı onu kastediyorum.

Tamam işte. Eğer edebiyat ortalaman 50'nin altındaysa ama genel ortalaman 50'nin üzerindeyse sadece Edebiyat sorumluluğuna girersin.
hayır edebiyat ve genel ort 50 üstüydü sadece bi kaç dersten kaldım. onlarında sorumluluğuna girmicem yani dogru mu ( mezun olmami etkilemez birde degil mi)

hayır edebiyat ve genel ort 50 üstüydü sadece bi kaç dersten kaldım. onlarında sorumluluğuna girmicem yani dogru mu ( mezun olmami etkilemez birde degil mi)
Genel ortalamanız 50'nin uzerindeyse hiçbir dersin sorumluluğuna girmeyeceksiniz mezun olmanızı da etkilemez, mezun olabilirsiniz.

Geri
Yukarı