Edebiyat hocamız derste bizi aşağılıyor

Arkadaşlar zaten daha bebeklikten tutun çocuklara karşı öğretmenlerde bir durum var, davranışlarında sert bir üslup var, anasınıfındaki çocukta görüyor bunu bugün lisedekide hatta üniversitedeki bile. Okula gelen öğretmenin yüzünün öğrencilere karşı güler yüzlü olması lazım, zaten genç yaştayız ve kanımız kaynıyor, öğretmenleri istediğimiz kadar şikayet edelim, şikayetle varılabilecek bir yer değil burası bunun kökten çözülmesi lazım şöyle düşünün, önceden cetvelle vurma falan vardı 10 sene önce, hala var ama bu hala varsa burada bir yanlışlık vardır, o yanlışlığı şikayetle CİMER'le vs çözmemiz gerekmiyor bizim öğrenciler olarak ne gerekiyorsa onun yapılması lazım. Öğretmenin öğrenciye aynı zamanda öğrencinin öğretmene bugün bal kaymak olması lazım, bir ortama girdiğinde güler yüz yoksa suratlar ekşir zaten. Sabahın 7'sinde okula git öğretmen kulağından tutsun aynı zamanda sabah yine okula git öğrenci'nin hal ve hareketleri şebeğe benzesin, gerek yok arkadaşlar. :) umarım bu sorunlar kökünden çözülür ve hem öğrenci hem de öğretmen daha rahat bir şekilde yoluna bakar. Dostum Allah yardımcın olsun tekrardan başarılar temenni ediyorum, kolay gelsin. @ZesuN

Vallahi dedikleriniz kuruşu kuruşuna doğru hocam. Okullarda nedense ağır hiyerarşi var. O öğretmen diye öğrenciyi eziyor öğrenci susmak zorunda kalıyor vs. bir ton olay dönüyor okullarda. Maalesef ülkemizde hiçbir şey yolunda gitmediği gibi bu da sıkıntılı.

Hiç uzatmadan konuya dalacağım. Anlamadığım bir şekilde okula bir anda yeni bir tane edebiyat öğretmeni getirdiler. Hoca sınıfa hatta okula geldiğinden beri ağzından bir tane hayırlı kelime çıkmadı. Derste öğrencileri aşağılamalar, ders anlatmayı istememezlik gırla dönüyor hocada. Derste tek yaptığı MEB'in verdiği o işe yaramaz edebiyat kitabını açtırıp hikaye okutturmak. 😀 Ders boyunca onu okutturuyor, biz onu okurken de kendisi sadece telefona bakıyor. Dersin sonlarına doğru ise hikaye ile ilgili soruları yaptırıp yapmayana ağzını yüzünü yamultarak azarlıyor.

Cidden bıktım artık. Okul başlayalı kaç zaman oldu hala daha doğru düzgün edebiyat dersi görmüş değiliz. Hayır bunu yapan resim öğretmeni veya Fransızca öğretmeni olsa sıkıntı yok alanım değil deyip geçeceğim lakin TM öğrencisiyim ben ve edebiyat benim alanım. Sizce bu durumda ne yapmam gerekir?

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE Hocam bu derdime siz çare olursunuz. Bu arada hocaya sadece kitaptan işlemenin bir işe yaramadığını da belirttim herhangi bir cevap vermek dahi istemedi.

Müfredatı işlemek zorunda bırakıyorlar hocayı, o konuda bir şey yapamazsın. Ama diğer konular ciddi, aileni bilgilendirip önce okul yönetimiyle konuşun. Düzelmezse CİMER yolunu denersiniz.

Müfredatı işlemek zorunda bırakıyorlar hocayı, o konuda bir şey yapamazsın. Ama diğer konular ciddi, aileni bilgilendirip önce okul yönetimiyle konuşun. Düzelmezse CİMER yolunu denersiniz.
Hocam müfredat diyorsunuz da sadece kitaptan gidiyor ama.Yani başka hiç bir şey yok şu paragrafı okuyun diyor 20 dakika derste telefonla oynuyor.Bu kadar da olmamalı.

Hocam müfredat diyorsunuz da sadece kitaptan gidiyor ama.Yani başka hiç bir şey yok şu paragrafı okuyun diyor 20 dakika derste telefonla oynuyor.Bu kadar da olmamalı.
Tamam onu dedim işte müfredatı işledi diye şikayet edemezsin ama dert işleyiş şeklini şikayet edebilirsin.

Çocuğun biri müdürü şikayet etti ve kısa zaman içinde okuldan atıldı.

Yasadışı yollarla tanıdıklarını kullanıp öğrendiyse ya da çocuk farklı şekilde belli ettiyse -öyle bile olsa atması için yeterli sebep değil- kimseyi şikayet etmemeliyiz anlamına gelmiyor. Korkarak, çekinerek bir yere varılmaz.

Hocam müfredat diyorsunuz da sadece kitaptan gidiyor ama. Yani başka hiçbir şey yok şu paragrafı okuyun diyor 20 dakika derste telefonla oynuyor. Bu kadar da olmamalı.

Hocam pardonda öğretmen kaç yaşında?

Yeni konular

Geri
Yukarı