Edebiyat hocam beni derste aşağıladı

Okulda telefon serbest ve teneffüslerde bakılabiliyor bende arada teneffüslerde bakıyordum hoca beni görmüş birkaç kere ve derste bir anda sevmediği kişileri göstermeye başladı bana telefon bağımlısı dedi ve ben senin ailen olsam seni çocuk esirgemeye verirdim dedi derse elimden geldiğince katılıyorum ödevleri yapıyorum derste uyumuyorum derste falanda bakmadım hiç teneffüslerde bakıyordum sadece ve sabahtan beri sinirim bozuk ben bu adamın dersine diğer derslerden daha çok önem veriyorum ve bana bunu dedi ben hayatım boyunca bu lafı hiçbir insandan duymadım ailem dahil ve buraya yazayım dedim ben bir hata mı yaptım da bana bunu dedi.
Kanki isminle yazdıkların çelişiyor. Erwin Rommel sence bu kadar basit bir şey için alınır mıydı bu kadar? Takma kafana millet işkence görüyor öldürülüyor hakkı yeniyor vs vs. Alt tarafı espirili bir cümle.

@kurmayoffuture milletin işkence görmesi, öldürülmesi ve hakkının yenmesi bu durumu normalleştiriyor mu? Yanlışı yanlışla kapatmaya çalışmayın.
Bu kadar hassas olmamak gerek. Özellikle profilinde nazi almanyası generali gördüğüm için bu konuya cevap yazdım. Durumda o kadar kötü bir şey yok. Neden diye sorabilirdi sessiz kalmak yerine. "Neden beni esirgeme kurumuna verirdiniz öğretmenim? Ne yaptım ki?" İşin aslını öğrenirdi. Her neyse.

Ben de bunu diyorum işte. Bunun tek sorumlusu varsa da ebeveynlerdir, ebeveynler çocuğunu öyle bir yetiştiriyor ki çocuk hakkını savunamıyor. Her yerde sessiz kalıyor, muhtemelen onu sorsaydı öğretmen daha ağır cevap verirdi ve rahat şikayet edebilirdi. Ebeveynlerin çocuk yetiştirme şeklini eleştirince de benim anne ve babamla ne derdin var diyorlar :D Ebeveynleri çocuğu hayata hazırlamıyor ve sorumlusu gerçekten ben oluyorum eleştirdiğim için.

Forum üzerinde konularını da görüyoruz, tehdit edildim, öğretmenim şunu dedi falan tarzında forumda birçok konu var. Ebeveynler çocuğunu hayata hazırlayıp hakkını nasıl savunacağını gösterseydi belki bu tarz konuların çoğunu görmezdik. Gördükçe üzülüyorum diyebilirim.

Ben de bunu diyorum işte. Bunun tek sorumlusu varsa da ebeveynlerdir, ebeveynler çocuğunu öyle bir yetiştiriyor ki çocuk hakkını savunamıyor. Her yerde sessiz kalıyor, muhtemelen onu sorsaydı öğretmen daha ağır cevap verirdi ve rahat şikayet edebilirdi. Ebeveynlerin çocuk yetiştirme şeklini eleştirince de benim anne ve babamla ne derdin var diyorlar :D Ebeveynleri çocuğu hayata hazırlamıyor ve sorumlusu gerçekten ben oluyorum eleştirdiğim için.

Forum üzerinde konularını da görüyoruz, tehdit edildim, öğretmenim şunu dedi falan tarzında forumda birçok konu var. Ebeveynler çocuğunu hayata hazırlayıp hakkını nasıl savunacağını gösterseydi belki bu tarz konuların çoğunu görmezdik. Gördükçe üzülüyorum diyebilirim.
Evet eğitim yüzünden devlet/ülke sistemi bu halde. Bir kaç kişiyle çözülecek iş değil. Bunları biz değil milletvekilleri mecliste eleştirip parlementonun çözüm üretmesi lazımdır ancak mevcut sistem ve durumda bu mümkün olmadığı için Besim Tibuk'un cümlesi aklıma sesli olarak geliyor. "Boşa konuşuyoruz ya hiç bir şey değişmeyecek"

Bence tek taraflı düşünmemek lazım. Onun da etkisi var da benim düşünceme göre ebeveynler de önemli rol oynuyor bu konuda. Aile eğitimi önemli, hayat zalim ve acımasızdır. Güçsüz ve dayanıksız olanı da sevmez, hayatta kalabilmeyi öğrenmek lazım.

Bence tek taraflı düşünmemek lazım. Onun da etkisi var da benim düşünceme göre ebeveynler de önemli rol oynuyor bu konuda. Aile eğitimi önemli, hayat zalim ve acımasızdır. Güçsüz ve dayanıksız olanı da sevmez, hayatta kalabilmeyi öğrenmek lazım.
Ailenin nasıl eğitim verdiği de o ailenin eğitimine dayanıyor. Kuzey korede verilen aile eğitimini ve finlandiya aile eğitimini düşün. Ya da amerikadaki aile eğitimiyle bizimkini.
Bir milletin nasıl bir millet olduğunu öğrenmek istiyorsan iktidarına/hükümetine/yönetimine bakacaksın.

Tam anlamıyla son cümleni kastettim ilk cevabımda. Hayat acımasız. Öğretmenin bir cümlesine Technopathta konu açacak kadar alınmaması gerek. Dünyaya bakınca bu çok ama çok küçük bir şey.

Bir milletin nasıl bir millet olduğunu öğrenmek istiyorsan iktidarına, hükümetine, yönetimine bakacaksın.

Son cümlenizde siz de haklısınız, bir şey diyemeyeceğim. Şu anlık tek diyeceğim hayatın acımasız olduğudur ve hayatta kalmak istiyorsanız da bazı yerlerde sessiz kalmayacaksınız arkadaşlar.

Okulda telefon serbest ve teneffüslerde bakılabiliyor bende arada teneffüslerde bakıyordum hoca beni görmüş birkaç kere ve derste bir anda sevmediği kişileri göstermeye başladı bana telefon bağımlısı dedi ve ben senin ailen olsam seni çocuk esirgemeye verirdim dedi derse elimden geldiğince katılıyorum ödevleri yapıyorum derste uyumuyorum derste falanda bakmadım hiç teneffüslerde bakıyordum sadece ve sabahtan beri sinirim bozuk ben bu adamın dersine diğer derslerden daha çok önem veriyorum ve bana bunu dedi ben hayatım boyunca bu lafı hiçbir insandan duymadım ailem dahil ve buraya yazayım dedim ben bir hata mı yaptım da bana bunu dedi.

Kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama aşağılayıp hakarette edemez. Git okul müdürüne şikayet et. Ya da ailene durumu anlatıp ailenle beraber git okul müdürüne.

Adresi ver.

Geri
Yukarı