Edebiyat hocası sözlüme 0 vereceğini söyledi

Lise 2'ye gidiyorum bugün edebiyat dersi vardı bir araştırma yapıp deftere yazmamız gerekiyordu hoca beni seçti oku dedi ben de yapmadığım için hocam ben yazmadım dedim, ismimi numaramı falan aldı dedi sözlü notun 0. göz korkutmak amacıyla söylediğini düşünüyorum ama öğretmenler sınav notundan düşük sözlü verebilirler mi?
9.sınıfa gidiyorum. 8.sınıfdayken bir ara hoca bir şeyle uğraşıyordu ve dersi işlemiyordu. "Biraz sessiz olun, konuşmayın 5 dakika sonra derse başlayacağım" demişti. Ama 500 defa tekrarlattılar aynı şeyi. 500 saattir millet konuştu ama bir sıkıntı olmadı. Arkada bir arkadaş bir şey sormuştu. Onun sorusunu yanıtlarken hoca yakaladı, okul numaramı istedi. "Tamam 1.sözlü notun 40 hayırlı uğurlu olsun." dedi. Ben ağzımı açmadım ders boyunca daha. Dönem sonu baktım 90 girmiş :D

Lise 2'ye gidiyorum bugün edebiyat dersi vardı bir araştırma yapıp deftere yazmamız gerekiyordu hoca beni seçti oku dedi ben de yapmadığım için hocam ben yazmadım dedim, ismimi numaramı falan aldı dedi sözlü notun 0. göz korkutmak amacıyla söylediğini düşünüyorum ama öğretmenler sınav notundan düşük sözlü verebilirler mi?

Öncelikle evet öğretmen sözlü notuna istediği notu verebilir. 0 not vereceğini sanmıyorum şahsen bende lisede okuyorum kolay kolay hiç kimse yi sınıfta bırakmıyorlar. Hani bir 60 falan verir.

9.sınıfa gidiyorum. 8.sınıfdayken bir ara hoca bir şeyle uğraşıyordu ve dersi işlemiyordu. "Biraz sessiz olun, konuşmayın 5 dakika sonra derse başlayacağım" demişti. Ama 500 defa tekrarlattılar aynı şeyi. 500 saattir millet konuştu ama bir sıkıntı olmadı. Arkada bir arkadaş bir şey sormuştu. Onun sorusunu yanıtlarken hoca yakaladı, okul numaramı istedi. "Tamam 1.sözlü notun 40 hayırlı uğurlu olsun." dedi. Ben ağzımı açmadım ders boyunca daha. Dönem sonu baktım 90 girmiş :D
İnşallah öyle olur ne diyeyim bir ödev yüzünden edebiyattan zayıf geçmek istemiyorum

Öncelikle evet öğretmen sözlü notuna istediği notu verebilir. 0 not vereceğini sanmıyorum şahsen bende lisede okuyorum kolay kolay hiç kimse yi sınıfta bırakmıyorlar. Hani bir 60 falan verir.
Ben de öyle düşünüyorum ama hoca dersimize yeni giriyor çok tanımıyorum

0 verme hakkı varda hiç böyle bir şey söyleyipte yapanı görmedim. Büyük ihtimal korkutma amaçlıdır her öğretmen söyler.

Blöf yapıyor çoğu not ile tehdit edince adam ettiğini sanıyor ama kimsenin çok umurunda olmuyor 0 verebilir ama bunu altından kalkabilecek mi yüksek ihtimal ailen hocayı rahat bırakmayacak hatta çok ters bir anında denk gelirse kavga boyutuna kadar taşınması çok normal veya idareye sürekli baskı yapacak ailen hoca rahat etmeyecek şahsen biri çocuğuma böyle bir sebepten 0 gibi bir not verse hocaya çok sakin tepki vereceğimi sanmıyorum.

İnşallah öyle olur ne diyeyim bir ödev yüzünden edebiyattan zayıf geçmek istemiyorum

Ben de öyle düşünüyorum ama hoca dersimize yeni giriyor çok tanımıyorum
Hiç sanmıyorum bir ödev için böyle bir vicdansızlık yapacağını. Böyle bir şey gerçekten yaparsa, bu şekil olmasa bile başka basit şeyler yüzünden her türlü 0 alırdın böyle bir hocadan.

İnşallah öyle olur ne diyeyim bir ödev yüzünden edebiyattan zayıf geçmek istemiyorum.

Ben de öyle düşünüyorum ama hoca dersimize yeni giriyor çok tanımıyorum.

Hocam 0 not hayatımda hiç duymadım ve okuma yazma bilen bir öğrenciye de vermezler zaten. Vermesi durumunda soruşturma açılacağını düşünüyorum. Tabii ki yazılılarınıza bağlı ama 60-70 civarı bir not verir en düşük.

Geri
Yukarı