Çözüldü Edebiyat sorumluluk sınavı verilmezse mezun olunabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LshuPİ

Hectopat
12. sınıfım ve edebiyat sorumluluk sınavlarına girmedim. Eğer kalan sınavları veremezsem mezun olabiliyor muyum? Yoksa sadece diploma mı alamıyorum? 12. sınıfı tekrar okuma ihtimalim var mı? Bunu da cevaplarsanız sevinirim

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Mezun zaten diploma alana denir. Bu yüzden mezun olamazsın. Ama 12. sınıfı tekrar da okumazsın. Üniversite sınavına girersin. Kaydını yaptırmadan önce okullar açılmış olur, sorumluluk sınavına tekrar girip geçersin. Öyle bir duruma kalırsan geçirirler.
Mezun zaten diploma alana denir. Bu yüzden mezun olamazsın. Ama 12. sınıfı tekrar da okumazsın. Üniversite sınavına girersin. Kaydını yaptırmadan önce okullar açılmış olur, sorumluluk sınavına tekrar girip geçersin. Öyle bir duruma kalırsan geçirirler.

Çözüm
@Vavien.'in verdiği bilgiye biraz daha bir şey eklemek isterim. Üniversiteyi kazandığında hâlâ verememen durumunda üniversiteye kaydın geçici olarak yapılır. Üniversite sene sonuna kadar lise diplomasını getirmeni ister, getirmemen durumunda üniversiteden kaydın silinir. Sonra tekrar sorumluluk sınavına girebilir misin orasını bilmiyorum, daha bu duruma düşeni hiç görmedim çünkü. Sen de büyük ihtimalle düşmemişsindir.

Yeni konular

Geri
Yukarı