Edepsiz Komedi: Bir Metin Zakoğlu Fiyaskosu

BU CEVABIM BU TUHAF YAZIYI YAZANA DEĞİL, BU YAZIYI OYUNU İZLEMEDEN OKUYUP İNANAN VE ALDANAN KİŞİLERE SAYGIMDAN YAZILMIŞTIR....

Biletix de “ EDEPSİZ KOMEDİ “ adı ile + 18 ibaresi ile satışa açtığım , tanıtım yazısında UYUMSUZ KOMEDYEN, YÜZE VURAN CİNSEL BİLGİSİZLİK,KİMİ ZAMAN SERT İNTERAKTİF DURUM gibi uyarıcı cümleler içeren gösterimi geçen hafta kız arkadaşı ile gelip izleyen ve oyun sonunda o akşam yazısında da bahsettiği herkes gibi ayaklarda alkışlayan bir şahıs nedendir oyunun bitiminde yüzüme oyun sırasında söyleyemediği yada oyunda ara verildiği anda çıkıp giderek tepkisini koyamadığı bir gösterinin ardından bir çoğu üstelik yalan olan adı üstelik eleştiri yazısı olduğu iddia ettiği rezalet bir yazı ile kamuoyunu yanıltmaya çalışmaktadır...EDEPSİZ KOMEDİ konuları içinde sadece gazetelerin üçüncü sayfa haberleri olduğunu iddia eden bu şahıs besbelli ki üstüne yapılan bir espriyi kaldıramayacak kadar şakalardan yoksun bir izleyicidir...Oyunlarım yirmi beş yıldır gelen izleyicilerin katılımı onların esprilerime verdikleri yada veremedikleri cevaplar ile ilerler ve tüm gösteri biçimi yüz yüze bir gösteriden oluşmaktadır...Üstelik bu bir TİYATRO oyunu değil bir KABARE gösterisidir KABERE’nin de Wikipedyada da tanımlanan tanımı şu şekildedir, “ içinde bel altı esprilerin olduğu politik hicivlerle süslü şarkılı müzikli bir eğlence türü” dolayısı ile aslında kendince beğenmediğini ama ayaklarda alkışladığı bu gösteri tanımına da uygun olarak doğru bir şekilde yapılmakta ve yüzbinlerce kişinin izlediği ve beğendiği bu gösteride kendisi gibi pek tabi ki beş on kişide beğenmeme hakkına sahiptir, ki bugüne kadar ne bir seyirci saygısızlığı ne oyundan çıkıp gitme yaşanmış her seferinde nerede yapılırsa yapılsın tıpkı bu arkadaşın da katıldığı o geceki gibi herkes ayaklarda alkışlamıştır bu gösteriyi...Beyefendi beğenmediği bölümleri özellikle tek taraflı yazdığı için sayfasında ki 50 kişiyi etkilemiş gözükmektedir bu yazıda o elli kişiye doğruları açıklamak için yazılmış kendisine cevap olarak yazılmamıştır...Bu gösterinin konuları satır başları ile aşağıdaki gibidir..

Kızlık Zarı-Bakirelik-G noktası-Erken Boşalma-Geç boşalma-Odaklanma sorunları-seksenler ve doksanlar şarkıcıları ile bugünki şarkıcıların arasındaki farklar örnekleri ile ülkenin politik durumları ki sadece bugüne ait olanlar değil seksen sonrasından sonraki tüm politik durum hicivleri,... Görüldüğü üzere şahsımı Kapalıçarşı esnafına benzeten bu şahıs sadece beni aşağılamakla kalmamış esnaflığı da aşağılamıştır...Gösteri sırasında seyirciler ile kurduğum ilişki gösterimin en beğenilen tarafıdır ve bir gazete söyleşimde de da dediğim gibi benim izleyicilerimin arasında %10 oyunu terk etme durumu vardır, ama diğer % 90 nı o insanlar oyunu terk ettikleri için beni beğenmekte ve izlemeye devam etmektedirler...Çünkü sadece 20-30 kişilik butik mekanlarımda yaptığım gösterilerime bu tarza uygun izleyiciler ile devam etmek istemem en doğal hakkımdır.Şu da unutulmamalıdır ki her kabare de profesyonel bir kurumdur ve yaşamak için para kazanmak zorundadır, kendisinin kendi mesleğinde para kazanarak yaşayabildiği gibi bu sanatçıların da pek tabi ki ihtiyacıdır...İçki içirmişimde, zorlamışımda, bunlar tamamen saçma sapan cümleleridir, mekanımızda kimse kimsenin kafasına içecek içsin diye silah dayamamaktadır, pek tabi ki ben yada çalışanlarımız seyircilerimizin menümüzden bir şeyler yemesini yada içmesini talep ederiz ama kendisi istemiyorsa yememek içmemek hakkıdır ne demek basiretim bağlandı ne demek utandım mecbur kaldım, bunların tümü yalandır, o gece herkesin de şahit olduğu gibi kendisi güle oynaya oyuna eşlik etmiş, tercihleri ile istediği içecekleri garsonumuzdan kendisi istemiştir, hiçbirimiz önüne zorla içecek servisi yapmamışızdır...Bu arkadaşın niyetinin ne olduğunu tam olarak anlamakta zorluk çekiyoruz, neredeyse üç saat süren gösterimde hadi ilk yarım saat basiretin bağlandı, hadi ilk 1 saat nutkun tutuldu, yahu adama sormazlar mı 3 saat boyunca bu kadar iğrendiğin bir gösteride nasıl oturdun utanmadın mı kendinden diye...Madem kimse sormamış buradan bu şahsa bu soruyu ben sorayım...

Son olarak şunun bilinmesini özelikle isterim, ben yirmi beş senedir sadece fısıltı reklamı ile hiç bir basın ve tv desteği olmadan ülkede yarattığım alternatif tiyatro mekanları ile ( evde tiyatro-cafe theatre vb) yaşantımı sürdürmekte aşık olduğum mesleğim ile geçimimi sağlamakta ve bir çocuk büyütmekteyim, bu anlamda kimsenin ekmeğim ile oynamasına müsade etmeyeceğimi bilmenizi isterim...Hele hele adından ve infosundan nasıl bir gösteri olduğu ap açık belli olan bir gösteriye bile isteye gelip hem de adam başı 80 tl den normalde 160 tl’ye iki kişi izleyecekleri bir gösteriyi herkes izlesin diye kampanyalı bir fiyattan iki kişi sadece 80 tl’ye ödeyerek izledikleri bir gösterinin arkasından oyunu kimse beğenmedi herkes şokta idi gibi tamamen uydurma cümlelerle emeğimi yok etmesine kimsenin hakkı yoktur...Birazdan o gece oyunuma gelen diğer tüm izleyicilerimle yaptığım telefon konuşmalarının ve bu arkadaşın onlar adına uydurduğu cümlelerinin o kişiler tarafından da yalanlandığına şahit olacaksınız...Sevgi ve saygılarımla

METİN ZAKOĞLU ...

Evet, Metin Bey bir cevap verince bana da cevap hakkı doğdu doğal olarak. Yalnız bundan sonra kendisine sayın Zakoğlu diye hitap edeceğim zira kendisi Bey dememi istemediğini belirtti Twitter'da. Hay Hay. İkinci perde başlasın...

Biletix de “ EDEPSİZ KOMEDİ “ adı ile + 18 ibaresi ile satışa açtığım , tanıtım yazısında UYUMSUZ KOMEDYEN, YÜZE VURAN CİNSEL BİLGİSİZLİK,KİMİ ZAMAN SERT İNTERAKTİF DURUM gibi uyarıcı cümleler içeren gösterimi...

Açıkçası ne biz bileti alırken nede şimdi Biletix'i kontrol ettiğimde herhangi bir interaktif ibaresi göremedim. Emin olun böyle bir ibare görseydim bilet almazdım.

Yazıyı yazarken aldığım güncel ekran görüntüsünde de böyle bir ibare mevcut değil. Daha fazla oku kısmı da çalışmıyor.

1547838834970.png

...gösterimi geçen hafta kız arkadaşı ile gelip izleyen ve oyun sonunda o akşam yazısında da bahsettiği herkes gibi ayaklarda alkışlayan bir şahıs nedendir oyunun bitiminde yüzüme oyun sırasında söyleyemediği yada oyunda ara verildiği anda çıkıp giderek tepkisini koyamadığı bir gösterinin ardından bir çoğu üstelik yalan olan adı üstelik eleştiri yazısı olduğu iddia ettiği rezalet bir yazı ile kamuoyunu yanıltmaya çalışmaktadır...

Evet, gösteri bitiminde ben de herkes gibi ayağa kalkıp alkışladım ama o alkış bu vasat bile sayılamayacak gösteri için değildi. Gösterinin sonunda Atatürk'ten bahsedildi ve ben de ulu öndere olan saygımdan dolayı ayağa kalkıp alkışladım. Eğer bunun dışında bir şey için alkışlamışsam emin olun o da yine kalabalığa ayak uydurmak ve size saygısızlık olmasın diyedir. Yoksa bu berbat gösterinin alkışlanacak bir tarafı yok, bundan emin olabilirsiniz.

Gösteriyi terk etmek de gösteri ortasında seyircilerin arasında tepki göstermek de saygısızlık olacağından sesimi çıkarmadım. Bir başka nokta da belki ikinci bölümde daha güzel bir şeyler sunarsınız beklentisiydi. Maalesef o konuda da yanılmışım.

Sayın Zakoğlu beni yalancılık ile itham ediyorsunuz. Ben de bu durumda şunu diyeceğim: mekanda güvenlik kamerası mevcut ise çıkartın kayıtları bakalım. Ben yazdıklarımın bu kadar arkasındayım. Kız arkadaşım da o akşam oradaydı ve o da bütün bu rezalete şahit oldu, diğer katılanlar da. Seviyesiz bir gösteri yapıp sonrasında da yapılan eleştirilere yalan iftirası atmakla işin içinden sıyrılmaya çalışmanız hoş değil.

EDEPSİZ KOMEDİ konuları içinde sadece gazetelerin üçüncü sayfa haberleri olduğunu iddia eden bu şahıs besbelli ki üstüne yapılan bir espriyi kaldıramayacak kadar şakalardan yoksun bir izleyicidir...

Daha önce bekaret durumunu sorduğunuz izleyiciniz de "şakalarınızdan" yoksundu sanırım. Ya da o akşam bizimle birlikte gösteriyi izleyen ve sizin "mafya" olarak nitelendirdiğiniz beyefendi de pek şaka kaldıramıyor demek. Burada asıl komik olan şey seviyesiz sorularınızı "şaka" olarak pazarlamaya çalışmanız.

.Üstelik bu bir TİYATRO oyunu değil bir KABARE gösterisidir KABERE’nin de Wikipedyada da tanımlanan tanımı şu şekildedir, “ içinde bel altı esprilerin olduğu politik hicivlerle süslü şarkılı müzikli bir eğlence türü” dolayısı ile aslında kendince beğenmediğini ama ayaklarda alkışladığı bu gösteri tanımına da uygun olarak doğru bir şekilde yapılmakta...

Madem bu bir kabare, o zaman kafenizin adını Cafe Cabaret koysaydınız Cafe Theatre yerine.
Biletix'teki tanıma da kabare yazsaydınız.
Bilette de bu uyarıları yapsaydınız ya da bilete de en azından kabare ibaresi koysaydınız.

Ama ben böyle bir ibare göremiyorum:

1547840354648.png

Hepsi bir kenara, kabare tanımında sizin bahsettiğiniz gibi interaktif bir kısım da bulamadım:

Kabare, her türlü güncel sorunu ince bir alayla, iğneleyici, yerici, taşlayıcı bir tutumla ele alıp toplum eleştirisine yönelen tiyatro türü. Özellikle siyasal ve toplumsal konulara yoğunlaşan kabarede, ezgiler, danslar, skeçler, monologlar, diyaloglar ve hatta saydam gösterileri ve kısa filmlere de yer verilir. Kabare, güldürücü ve eğlendirici olmasına rağmen, temelde ciddi tiyatro türleri arasında kabul edilir. Kabare kelimesi, Fransızca meyhane anlamına gelen cabaretden türetilmiştir. ~Wikipedia

...yüzbinlerce kişinin izlediği ve beğendiği bu gösteride kendisi gibi pek tabi ki beş on kişide beğenmeme hakkına sahiptir, ki bugüne kadar ne bir seyirci saygısızlığı ne oyundan çıkıp gitme yaşanmış her seferinde nerede yapılırsa yapılsın tıpkı bu arkadaşın da katıldığı o geceki gibi herkes ayaklarda alkışlamıştır bu gösteriyi...Beyefendi beğenmediği bölümleri özellikle tek taraflı yazdığı için sayfasında ki 50 kişiyi etkilemiş gözükmektedir bu yazıda o elli kişiye doğruları açıklamak için yazılmış kendisine cevap olarak yazılmamıştır...Bu gösterinin konuları satır başları ile aşağıdaki gibidir..

Beğenmeme hakkında sahibim evet, beğenmedim ve eleştirdim. Ama bunun karşılığında siz beni yalancılıkla itham ediyorsunuz. Her eleştiri yapanı yalancılıkla suçlar mısınız?

Oyundan çıkıp gitme yaşanmamış diyorsunuz ama gösteri içinde oyunu terk eden bir izleyiciniz olduğunu kendiniz söylemiştiniz. Kendinizle çelişiyorsunuz sayın Zakoğlu. Çıkartın kamera kayıtlarını da ben daha fazla zan altında kalmayayım.

Görüldüğü üzere şahsımı Kapalıçarşı esnafına benzeten bu şahıs sadece beni aşağılamakla kalmamış esnaflığı da aşağılamıştır...

Buradaki esnaf benzetmesinin insanları sizin gibi kazıklamaya çalışan, zorla ürün satan esnafları niteleyen bir benzetme olduğunun herkes farkında. Yoksa belirteyim, babam da bir esnaf idi. Yine de bu benzetmeden dolayı kırdığım işini dürüstçe yapan esnaflardan özür dilerim. Trafiğe çıkacak insanlara zorla alkol aldırmadığınız için teşekkürler.

Gösteri sırasında seyirciler ile kurduğum ilişki gösterimin en beğenilen tarafıdır ve bir gazete söyleşimde de da dediğim gibi benim izleyicilerimin arasında %10 oyunu terk etme durumu vardır, ama diğer % 90 nı o insanlar oyunu terk ettikleri için beni beğenmekte ve izlemeye devam etmektedirler...

Bana sorarsanız %10 terk etme büyük bir oran. Terk eden insanları medeni cesaretlerinden dolayı tebrik ediyorum. Ben o akşam size saygısızlık olmasın, gösterinin ikinci yarısı belki daha güzeldir ve artık en sonunda da daha ne kadar kötü olabilir düşünceleriyle salonu terk etmedim. Burada gösteriyi çıkış kapısının hemen önünde yapıyor olmanızın da etkisi var tabi. Bu arada yukarıda gösteriyi terk eden insan yok derken aşağıda birden bire her 10 kişiden 1'i ya da her 20 kişiden 2 kişinin gösteriyi terk ettiğini belirtiyorsunuz. Kendinizle çelişirken beni yalancılıkla suçlamanız cidden garip.

Şu da unutulmamalıdır ki her kabare de profesyonel bir kurumdur ve yaşamak için para kazanmak zorundadır, kendisinin kendi mesleğinde para kazanarak yaşayabildiği gibi bu sanatçıların da pek tabi ki ihtiyacıdır...

Para kazanmak için mekana gelen insanlara emrivaki yaparak bir şeyler tükettirmek yerine bilet fiyatlarındaki indirim kaldırabilirsiniz. Ki günün sonunda ben zaten bir bilet fiyatı kadar ek harcama yapmış oluyorum:

1547842700789.png

İçki içirmişimde, zorlamışımda, bunlar tamamen saçma sapan cümleleridir, mekanımızda kimse kimsenin kafasına içecek içsin diye silah dayamamaktadır, pek tabi ki ben yada çalışanlarımız seyircilerimizin menümüzden bir şeyler yemesini yada içmesini talep ederiz ama kendisi istemiyorsa yememek içmemek hakkıdır ne demek basiretim bağlandı ne demek utandım mecbur kaldım, bunların tümü yalandır, o gece herkesin de şahit olduğu gibi kendisi güle oynaya oyuna eşlik etmiş, tercihleri ile istediği içecekleri garsonumuzdan kendisi istemiştir, hiçbirimiz önüne zorla içecek servisi yapmamışızdır...

Oldu olacak bir de kafamıza silah dayasaydınız? Kelimeleri çarpıtmanın hiçbir alemi yok. Ben ne ise onu anlattım. Tiyatro izlemeye gelen izleyicileri insanın başından ayrılmayan garson gibi sürekli rahatsız etmenizi eleştirdim. Sadece beni değil, herkesi bir şeyler içmeye veya yemeye teşvik etmeniz kamera kayıtları varsa orada da net bir biçimde görülebilir.

Bu arkadaşın niyetinin ne olduğunu tam olarak anlamakta zorluk çekiyoruz, neredeyse üç saat süren gösterimde hadi ilk yarım saat basiretin bağlandı, hadi ilk 1 saat nutkun tutuldu, yahu adama sormazlar mı 3 saat boyunca bu kadar iğrendiğin bir gösteride nasıl oturdun utanmadın mı kendinden diye...Madem kimse sormamış buradan bu şahsa bu soruyu ben sorayım...

Yukarıda belirttim ama bütün sebepleri tekrar madde madde yazayım:
  • Öncelikle sanatçıya saygım var. Bunu laf olsun diye demiyorum. Şu anda Başkent İletişim Akademisi'nde Ali İpin, Cevdet Arıcılar ve Murat Sarı gibi ustalardan tiyatro dersi alıyorum. Eski kız arkadaşımın bir piyanist olduğunu da belirteyim yeterince inandırıcı gelmediyse.
  • İkincisi, gösteriyi çıkış kapısının önünde yapıyorsunuz. Çıkmak için gösteriyi durdurup sizi kenara itip öyle çıkmamız gerek. Gösteriyi rahatça çıkıp gidebileceğimiz bir mekanda yapıyor olsaydınız emin olun çıkıp giderdik.
  • Bir başka nokta da ikinci bölümü merak etmemiz. Belki daha güzeldir ikinci bölümü diye ümit ettim zira eleştirdiğiniz Cem Yılmaz'ın şovlarında ikinci bölümde espriler daha da iyi bir hal alıyor. Sizde ise tam tersi bir durum söz konusu idi.
  • Son olarak biz maalesef medeni cesaretini gösteren o %10 içinde olamadık. Oturup bu vasatın bile altındaki gösteriyi izlemek zorunda kaldık. İyi de oldu bir yandan, yoksa "ikinci bölüm çok daha iyiydi" diye yine beni yalancılıkla suçlayacaktınız. Baştan sona ne olduğunu görmüş olduk.
Son olarak şunun bilinmesini özelikle isterim, ben yirmi beş senedir sadece fısıltı reklamı ile hiç bir basın ve tv desteği olmadan ülkede yarattığım alternatif tiyatro mekanları ile ( evde tiyatro-cafe theatre vb) yaşantımı sürdürmekte aşık olduğum mesleğim ile geçimimi sağlamakta ve bir çocuk büyütmekteyim, bu anlamda kimsenin ekmeğim ile oynamasına müsade etmeyeceğimi bilmenizi isterim...

Ajitasyon yapacaksak ben de yapayım sayın Zakoğlu. İşinizi düzgün yapın, daha çok izleyici gelir zaten. Bunlara gerek yok.

Hele hele adından ve infosundan nasıl bir gösteri olduğu ap açık belli olan bir gösteriye bile isteye gelip hem de adam başı 80 tl den normalde 160 tl’ye iki kişi izleyecekleri bir gösteriyi herkes izlesin diye kampanyalı bir fiyattan iki kişi sadece 80 tl’ye ödeyerek izledikleri bir gösterinin arkasından oyunu kimse beğenmedi herkes şokta idi gibi tamamen uydurma cümlelerle emeğimi yok etmesine kimsenin hakkı yoktur...

İsim konusunda sorun olmadığını yazıda belirtmiştim zaten. Öte yandan info kısmında gösterinin bir kafede geçtiği, esprilerin ise katılımcılar üzerinden yapıldığına dair bir bilgi yoktu, halen daha yok. Katılanların bir şeyler yemek ve içmek için sıkboğaz edildiği de yazmıyor tanımda. Burada sorun meblağ değil, davranış. Biz zaten 160 TL'yi vermeye hazırdık, kampanya olduğunu bileti alırken gördük ama bizim hazır olmadığımız şey bu vasat gösteri idi. Açıklamada bu yazmıyor. Ekleyebilirsiniz.

Birazdan o gece oyunuma gelen diğer tüm izleyicilerimle yaptığım telefon konuşmalarının ve bu arkadaşın onlar adına uydurduğu cümlelerinin o kişiler tarafından da yalanlandığına şahit olacaksınız...Sevgi ve saygılarımla

Neden vakit harcadınız ki böyle bir şeye. Kamera kayıtlarına bakalım da mafya olarak nitelendirdiğiniz beyefendinin ne kadar rahatsız olduğunu herkes görsün. İnsanları arayıp her zaman yaptığınız gibi emrivaki ile bir şeyler yaptırmak ne kadar tarafsız görüş bildirmelerini sağlar, tartışılır.

Sayın Zakoğlu yazıyı siteden kaldırmazsak yasal işlem başlatacakmış, eleştirilere de bu kadar açık(!) Bilmediği şey, daha önce yapılan eleştirileri Ekşi Sözlük gibi mecralardan kaldırttığını öğrendiğim için bu yazıyı yayınlamadan önce avukatımıza okutmuş olmam. Buyurun, yasal süreci başlatın. Ben yazdıklarımın arkasındayım. Kamera kayıtları gelsin, görelim bakalım kim yalan söylüyor.

Sadece son paragrafına doğruları yazıp perdeyi senin üzerine kapatayım... Ödediğin üç kuruş gözünü o kadar kör etmişki izlediğin gösteride neler olduğunu bile anlamamışsın!!! O değerli dostumuz Adı MUSTAFA KEMAL olan şaheser izleyicimiz aynı senin gibi gösteri finalinde okuduğum “Yiğidim aslanım burda yatıyor” şarkısının introsunda benim söylediğim şu sözler üzerine heyecandan ayağa kalkıp çılgın gibi alkışlayıp ismini söylemiştir; şarkı arasında ben Atamız için 57 yaşına kadar onlarca savaşa girdi hepsini kazandı, yıkık dökük bir imparatorluğun en tepesine TÜRKİYE CUMHURİYETİ Levhasını o yazdı, sizler Laikliğe layıksınız dedi, o kişi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tü, yiğidim aslanım ( kalbimi göstererek) burada yatıyor... Şimdi senin gibi o gece orada bulunan herkesin neden ayağa kalktığını hatırladın mı tuhaf insan... Seninle fazla muhatap olduğumun farkındayım, ama senin ne olduğunu herkesin anlaması gerek, kendi kişisel zevksizliğini yada beğenisizliğini genele yayarak anlatamazsın...Senin gibiler için açlıktan ölenler sanatçı para kazananlar esnaf değil mi? Hadi şimdi PERDE....

Sadece son paragrafına doğruları yazıp perdeyi senin üzerine kapatayım... Ödediğin üç kuruş gözünü o kadar kör etmişki izlediğin gösteride neler olduğunu bile anlamamışsın!!! O değerli dostumuz Adı MUSTAFA KEMAL olan şaheser izleyicimiz aynı senin gibi gösteri finalinde okuduğum “Yiğidim aslanım burda yatıyor” şarkısının introsunda benim söylediğim şu sözler üzerine heyecandan ayağa kalkıp çılgın gibi alkışlayıp ismini söylemiştir; şarkı arasında ben Atamız için 57 yaşına kadar onlarca savaşa girdi hepsini kazandı, yıkık dökük bir imparatorluğun en tepesine TÜRKİYE CUMHURİYETİ Levhasını o yazdı, sizler Laikliğe layıksınız dedi, o kişi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tü, yiğidim aslanım ( kalbimi göstererek) burada yatıyor... Şimdi senin gibi o gece orada bulunan herkesin neden ayağa kalktığını hatırladın mı tuhaf insan... Seninle fazla muhatap olduğumun farkındayım, ama senin ne olduğunu herkesin anlaması gerek, kendi kişisel zevksizliğini yada beğenisizliğini genele yayarak anlatamazsın...Senin gibiler için açlıktan ölenler sanatçı para kazananlar esnaf değil mi? Hadi şimdi PERDE....

Bu kalitesiz gösteriniz için ayağa kalkmadığımı doğrulamış olmanıza sevindim. Para önemli olsaydı Devlet Tiyatrosu'na giderdim. Para benim için önemli değil ama sürekli insanları bir şey içmeye teşvik ettiğinize göre sizin her şeyiniz olmuş. Bu alışkanlıktan vazgeçmeniz dileğiyle.

Konuyu daha yeni gördüm ve şaşırdım. Gerçekten Cem Yılmaz'ın komedi dalında tekel olması gerekiyormuş. Recep Bey'in yerinde olsam bu tacize (komedi denilemez) fiziksel olarak karşılık verirdim. Komedi yapacak malzeme bulamıyorsanız, yapmayın, yapmak zorunda değilsiniz.

Yaptığın bütün işler leş. Gerek TV de gerek Tiyatro sahnesinde. Seni 2 defa izledim ve verdiğim tek bir kuruşu bile haketmiyorsun. Birde üstüne üstün gelip burada yapılan eleştirilere liseli seviyesinde cevap yazıyorsun. Çocuğunu bu kadar düşünüyorsan önce şapkanı önüne koyda bir düşün nerde hata yapıyorum diye. Önce yazılan eleştirileri dikkate al kendine bir şeyler kat, ondan sonra insanlara saydır. İnternette bir aramaya yaptırda senin hakkında konuşan 10 kişiden dokuzu bak bakalım neler diyor? Kendini Cem Yılmaz sandın heralde ki eleştiri sevmiyorsun :)

Kalitesiz işler yapıyorsun Metin Zakoğlu. Bir zahmet kendini sorgula.

Dipnot: Kabare hakkında bildiğin tek şey insanlara laf sokmak. Az biraz kabare nedir oku bir zahmet.

Hayırlı işler

Recep Baltaş affınıza sığınarak söylüyorum ama orada hiç beklemeden ağzının ortasına bir tane oturtmanız gerekirdi çünkü kız arkadaşınızda orada ve ikinize de büyük saygısızlıklar yapılıyor. Böyle insanların anladığı dil sadece kaba kuvvetle olur.

Zor da olsa yazının çoğunu okudum. Kötüymüş gerçekten. Bazen böyle tuhaf şahıslar olabiliyor. Bazılarında da sanatla uğraştığı için her haltı yapabiliriz düşüncesi mevcut. Ben olsam çoktan kalkıp gitmiştim oradan. İyi sabretmişsiniz.

Geri
Yukarı