Edge anormal derecede RAM kullanıyor

Eğer 1080P 60 FPS üstü videoları izlemiyorsan şu uzantıyı kur.
Bir de hangi sitede video izlerken bellek tüketimin artıyor?
1080P izleyebiliyorum onda sorun yok. İzlediğim site YouTube. Daha önce açtığım konuda bu geç tepki vermenin nedenini sormuştum. Şu cevabı almıştım:
1613943538768.png

Tamam geç tepki versin problem değil ama şuan 550 MB kullanıyor ve eminim video bitiminde, hele bir de tam ekrana alırsam 1 GB'nin üstüne çıkacak.
Tarayıcını revo uninstaller ile kaldırıp tekrar yüklemeyi dener misin? Darktower'ın dediği gibi bellek sızıntısı olabilir.
Bilgisayara 4-5 gün önce temiz kurulum yapmıştım. Tüm yazılımlarımı kendi sitesinden yükledim, eminim çünkü ekran kartı sürücüsü dışında Technopat'ın indir bölümünü kullandım.

Bellek sızıntısı tam olarak nedir? Neyden kaynaklanır? Şimdi ben böyle bir cevap verdim ama alakalı mı bilmiyorum.

Opera gibi bir tarayıcı denemişsin o bile bu kadar RAM kullanma gereği duymamış, tarayıcı da sıkıntı olduğu kesin. O yüzden revo ile kaldırıp tekrar kurmanı söyledim.

Edge kaldırsa bile tekrar kurulumda sorun yaşacaktır. Windows 10 artık gömülü bir şekilde geliyor. Sıfırlama yapsa daha mantıklı olur. Bunun dışında arkadaşın söylediği şey geçersiz. Edge yeni sürümünden haberi olmadığından aklındaki ezbere bilgiyi söylemiş.

Geç tepki vermesi hakkında aklıma tek cevap geliyor. Kaspersky kaynaklı sorunlar yaşanıyordu.

Screenshot_13.png

Daha sonra tarayıcıyı kapatıp tekrar aç. YouTube yaşadığın akıcılık sorunun devam edip etmediğini geri bildir. Bu ayarı kapatmak tarayıcı arayüzüne eklediği şeyleri kaldırıyor. Güvenli tarayıcıda aç uyarısı gelmiyor ya da arama sonuçlarında site güvenilirlik simgesi vb. gözükmüyor.

Son düzenleme:
Windows 10 artık gömülü bir şekilde geliyor.
Windows 8.1 kullanıyorum.
Edge kaldırsa bile tekrar kurulumda sorun yaşacaktır. Windows 10 artık gömülü bir şekilde geliyor. Sıfırlama yapsa daha mantıklı olur. Bunun dışında arkadaşın söylediği şey geçersiz. Edge yeni sürümünden haberi olmadığından aklındaki ezbere bilgiyi söylemiş.

Geç tepki vermesi hakkında aklıma tek cevap geliyor. Kaspersky kaynaklı sorunlar yaşanıyordu.

Eki Görüntüle 890082

Daha sonra tarayıcıyı kapatıp tekrar aç. YouTube yaşadığın akıcılık sorunun devam edip etmediğini geri bildir. Bu ayarı kapatmak tamamen korumayı kapatmıyor. Kaspersky zararlı siteleri yine sunucu üzerinden denetleyip, sitelere girmeni engelliyor.
Tepki sorunu çözüldü. Teşekkür ederim. 6 site dışında hiçbir siteye giriş yapmıyorum. Onlar da şu siteler:
1613944641291.png

Bir sorum olacak, bu ayarı kapatınca o sitelerin dışında çıkan 'güvenli' simgesi kayboldu. Artık uzantı olarak gözükmeyen Kaspersky Edge'den tamamen mi kalktı?

Sitelere girememe sorununu bilmiyorum. DNS, VPN vb. bir ağ sorunu olabilir. Ya da çerezleri temizlemen çözüm sağlayabilir. Evet, uzantının sağladığı tüm işlevler kapanmış oldu. Ama dediğim gibi koruma sistemi halen çalışıyor.

Korumanın gitmesi pek umurumda değil, o manada söylemiştim. Herhangi bir siteye giriş yapabiliyorum fakat girmiyorum hani kapansa da çok önemli değil anlamında.

RAM kullanımı sorunu da ortadan kalktı. Teşekkür ederim her şey için.
Nasıl çözdünüz?

Eki Görüntüle 890082

Daha sonra tarayıcıyı kapatıp tekrar aç. YouTube yaşadığın akıcılık sorunun devam edip etmediğini geri bildir. Bu ayarı kapatmak tarayıcı arayüzüne eklediği şeyleri kaldırıyor. Güvenli tarayıcıda aç uyarısı gelmiyor ya da arama sonuçlarında site güvenilirlik simgesi vb. gözükmüyor.
Şu mesajda bahsedilen şeyi yaptım ve düzeldi. Tekrar RAM kullanımı sorunu olursa görev yöneticisi fotoğrafını atacağım. Ama dediğim gibi şimdilik bir sorun yok.
Nasıl çözdünüz?

Şu mesajda bahsedilen şeyi yaptım ve düzeldi. Tekrar RAM kullanımı sorunu olursa görev yöneticisi fotoğrafını atacağım. Ama dediğim gibi şimdilik bir sorun yok.
Sorununuzu çözdüğünüze sevindim çünkü Microsoft Edge şu ana kadar kullandığım hem en hızlı hem de en az kaynak kullanan tarayıcı. Gerçekten çok şaşırtmıştı bu konu beni.

Yeni konular

Geri
Yukarı