Edge "Bing'de ara" seçeneğini iptal etme

HABAR

Kilopat
Makaleler
18
Daha fazla  
Merhaba.
Microsoft Edge Chromium kullanıyorum.
Herhangi bir kelimeyi seçtiğimde önceden "Google'da ara" seçeneği ile karşılaşıyordum. edge://settings/searchEngines yolundan bing'e dair ne varsa kaldırdım, bu sorunuma çözüm bulmuştum ama şimdi tekrar geri geldi. Bu kez edge://settings/searchEngines yolunda da bing görünmüyor üstelik. Ayarları biraz kurcaladım, ublacklist ile engellemeyi denedim ama olmadı.

Bunu nasıl Google ile değiştirebilirim?
1621337299897.png

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ayarlar - Gizlilik, arama ve hizmetler - (sayfanın en aşağısında) adres çubuğu ve arama. Bahsettiğim kısımlardan tarayıcı tercihinizi değiştirebilirsiniz.
Ben de oradan yapmaya çalıştım ama, zaten orada Bing'e dair bir şey yok. Normal arama altyapım Google.

1621338563265.png

Bu şekilde.

@unnamedington sizin önerdiğiniz "Mue" eklentisini kullanıyorum bu arada. Ondan kaynaklı olma ihtimali var mı?

Ben de oradan yapmaya çalıştım ama, zaten orada Bing'e dair bir şey yok. Normal arama altyapım Google.

Eki Görüntüle 1029050
Bu şekilde.

@unnamedington sizin önerdiğiniz "Mue" eklentisini kullanıyorum bu arada. Ondan kaynaklı olma ihtimali var mı?
Abi yok bende bunu çözmeye çalışıyorum henüz bulamadım.Webde ara çıkmıyor bingde ara çıkıyor.

@Channelington sizin önerdiğiniz "Mue" eklentisini kullanıyorum bu arada. Ondan kaynaklı olma ihtimali var mı?
Bu arada, eklenti kaynaklı değil anladığım kadarıyla. Kaldırmayı ve ayarları tekrar yapmayı denedim, yine bing çıkıyor karşıma.

@26318 hocam siz de bakarsanız sevinirim.

Kenar çubuğunda arama ayarında kendi arama motoru olan Bing'i zorunlu kılıyor. Ama ''Web'de ara'' ayarında herhangi bir sorun yok. Tarayıcı sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Ben bir sorun yaşamıyorum ve çözümünü de bilmiyorum.

Screenshot_6.png

Screenshot_4.png

Screenshot_5.png

Son düzenleme:
Kenar çubuğunda arama ayarında kendi arama motoru olan Bing'i zorunlu kılıyor. Ama ''Web'de ara'' ayarında herhangi bir sorun yok. Tarayıcı sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Ben bir sorun yaşamıyorum ve çözümünü de bilmiyorum.

Eki Görüntüle 1031679

Eki Görüntüle 1031661

Eki Görüntüle 1031662
Bende de o şekildeydi önceden, "Web'de ara" yazıyordu. Sonradan nasıl olduysa bing'e dönüşüverdi.
1621460976143.png

Sıfırlama dediğiniz şey ne oluyor hocam?
edge://settings/reset yolundan yapılan mı?
Bir de bunu yaptığımda kayıtlı şifrelerim vs. gidecek mi?
Siz bu mesajınızda iki farklı şekilde arama yapabilmişsiniz mesela. Bende ikinci bir seçenek yok.

Merhaba.
Microsoft Edge Chromium kullanıyorum.
Herhangi bir kelimeyi seçtiğimde önceden "Google'da ara" seçeneği ile karşılaşıyordum. edge://settings/searchEngines yolundan bing'e dair ne varsa kaldırdım, bu sorunuma çözüm bulmuştum ama şimdi tekrar geri geldi. Bu kez edge://settings/searchEngines yolunda da bing görünmüyor üstelik. Ayarları biraz kurcaladım, ublacklist ile engellemeyi denedim ama olmadı.

Bunu nasıl Google ile değiştirebilirim?
Eki Görüntüle 1029011

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Hocam olayı yeni versiyonda çözmüşler ama yeni versiyonu dev olarak vermişler.
Burdan dev versiyonu indirin sorun çözülecektir.

1623014274408.png

Sorun kendiliğinden çözüldü, ekstradan hiçbir şey yapmadım. İyi de oldu.

Geri
Yukarı