Edge Chromium deneyimleriniz

Firefox:
Windows 10 20h2.
Firefox 85.
10 sekme.
Chrome canary 90:
10 tane sekme.

Edge 88:
10 tane sekme.
Basilisk:
Sürüm 20210206.
10 sekme
Toplam RAM tüketimi:
Eki Görüntüle 877478

Yani kime göre? Neye göre?

Ortada ne 5 sekmeye 1GB RAM yiyen Chrome, ne de Firefox var.

Basilisk nereden indirebilirim? Bulamadım da.

Eğer uzantı ile işin çoksa, hiç bulaşma derim. Gizlilik önemliyse Firefox kullanabilirsin.

Ben Firefox kullanıyorum Basilisk'in artıları ne internette Firefox tabanlı olduğunu öğrendim peki Firefox'tan ayıran özellik ne ?

Ben Firefox kullanıyorum, Basilisk'in artıları ne? internette Firefox tabanlı olduğunu öğrendim. peki Firefox'tan ayıran özellik ne ?
Firefox kullanıyorsan Basilisk'e gerek yok. Hatta daha iyi özelliklere sahip. Ek olarak Basilisk Firefox değil, PaleMoon tabanlı ve onlar tarafından geliştiriliyor.

Bence Basilisk'in en büyük eksisi sandbox free tarayıcı olması. Bunu da güvenlik güncellemeliyle kapatıyorlar.
Arayüz olarak Firefox 63'e benziyor.

Artıları ise şu: Her sekmeyi tek görev gibi algılıyor, fakat her hangi bir sekme çökerse kökten kapanmıyor. Orada çöken scripti durduruyor ve site sorunsuz işine devam ediyor. Bu yüzden RAM kullanımını da azaltıyor. Sade, orası burası dökülmüyor diye çok özelleştirme de yok. Yani RAM'ı yiyen temalar, görünüm özelleştirmeleri yok.

Firefox'tan memnunsan kesinlikle Firefox'ta kal.

Firefox kullanıyorsan Basilisk'e gerek yok. Hatta daha iyi özelliklere sahip. Ek olarak Basilisk Firefox değil, Pale Moon tabanlı ve onlar tarafından geliştiriliyor.

Bence Basilisk'in en büyük eksisi sandbox Free tarayıcı olması. Bunu da güvenlik güncellemeliyle kapatıyorlar.
Arayüz olarak Firefox 63'e benziyor.

Artıları ise şu: Her sekmeyi tek görev gibi algılıyor, fakat herhangi bir sekme çökerse kökten kapanmıyor. Orada çöken scripti durduruyor ve site sorunsuz işine devam ediyor. Bu yüzden RAM kullanımını da azaltıyor. Sade, orası burası dökülmüyor diye çok özelleştirme de yok. Yani RAM'ı yiyen temalar, görünüm özelleştirmeleri yok.

Firefox'tan memnunsan kesinlikle Firefox'ta kal.

Teşekkürler ben genellikle bilgisayara 2-3 tarayıcı kuruyordum yanına bir de Basilisk eklerim artık.

Teşekkürler ben genellikle bilgisayara 2-3 tarayıcı kuruyordum yanına bir de Basilisk eklerim artık.
Ben işi biraz abartmışım :D

1613228966926.png

Pişman mıyım, hayır. Hatta bazı tarayıcıları silmişdim :D

Geri
Yukarı