Edge vs Brave

Edge en iyisi bence.

Chrome mağazasından her tarayıcı ile bunu yapabilirsiniz :).

Brave'de direkt kendiliğinden geliyor herhangi bir ekleme yapılmadan. Sisteme göre değişir hantallığı eğer iyi bir sistemin varsa kullanılabilir.

2 yılı aşkın süredir Edge kullanıyordum ancak şu 1 hafta Edge daha fazla RAM yiyor gibi. Böyle bir sorun olunca aklıma Brave geldi ve o da Edge kadar RAM tüketiyordu ben de kararsız kaldım. 4 GB RAM'a sahibim haliyle kullanım yüzdeleri önemli oluyor.
Siz ne önerirsiniz? Edge'den devam edeyim mi yoksa Brave mi geçeyim?
Vivaldi kullanmayı deneyin.

2 sindende vazgeçin ve Chrome geçin.
Aşırı RAM yediği için alternatiflerini araştırmıştım önceden. Şu an ne durumdadır inanın bilmiyorum.

2 sene önce olsa Edge önermezdim ama şuan Brave'e göre daha iyi bence.
RAM değerlerinde başabaşlar zaten. O yüzden konu açtım ancak hangisine kaymalıyım bilmiyorum fark bu kadar azken.

Brave iyidir. En azından reklamları engelliyor.
Edge'de uBlock Origin var kimi yerde brave gömülü gelen adblock'tan daha iyi çalışıyor diye biliyorum.

Şu an Brave kullanıyorum, 3 pencere tolamda 22-23 sekme açık RAM tüketimi 3600 gözüküyor.
1080p video açsam 431-441mb RAM yiyor, normal midir bilmiyorum.

Brave'den yeni Edge'e geçtim. Brave gittikçe hantallaşan bir browser. İlk başlar güzel ama.
Bildiğimiz yoldan devam edelim biz o zaman. 😅

Brave'in gizliliğe önem vermesinden dolayı Brave'i seçerdim. Ama kişisel tercihimi her zaman Chrome'dan yana kullanıyorum.
Çok da birşey yapmıyorum aslında gizlilik konusunda. Ne bir kredi kartım var nede önemli bir paraların olduğu hesabım girili. -gizlilikten kastınız bu mudur bilmiyorum ama-

Vivaldi kullanmayı deneyin.
Bir bu tarayıcı kaldı zaten denemediğim. Kaldırırken kalan kalıntıları dert etmesem deneyeceğim de işte.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı