Edge vs Chrome

Microsoft Edge mi Google Chrome mu?

• Oy verenlerin toplamı
    47
Peki gün içinde bilgisayarı açıp Chrome'u ilk açtığınızda görev yöneticisinde "Software Reporter Tool" diye bir program çalışıp CPU yemeye başlıyor mu? Bu program beni deli etmişti ve Chrome'u bırakıp Edge'e geçmeme neden olmuştu.
Bende dikkat etmedim ama sistemi daha çok kullandığını biliyorum. Herhangi bi kasma vs olmadığı için rahatlıkla kullanabiliyorum.

1644771107636.png

:).
1644771199478.png

Merhaba arkadaşlar. Siz Microsoft Edge mi tercih edersiniz, Google Chrome mu?

Ben Edge tercih ediyorum. Çünkü Chrome cleanup aracı yüzünden Chrome'dan soğudum. Chrome cleanup yüzünden tarayıcıyı her açtığımda software reporter Tool'un çalışmaya başlayıp %80'e varan CPU kullanımına ulaşması beni çok sinir ediyor. Üstelik bu kullandığım tüm sistemlerde böyle. Bu araç kayıt defteri ayarı ile kapatılabiliyor. Fakat kayıt defteri ayarını yapınca da Chrome kendisini yönetilen tarayıcı olarak tanımlamaya başlıyor ve bu nedenle secure DNS özelliğini kullanmam engelleniyor. O yüzden de Edge kullanıyorum.

Google Chrome çok fazla RAM tüketiyor diye biliyorum o yüzden önerim Edge.

Bende dikkat etmedim ama sistemi daha çok kullandığını biliyorum. Herhangi bi kasma vs olmadığı için rahatlıkla kullanabiliyorum.
Anladım. Ben bilgisayarda olan biten her şeyi ince ince takip eden bir insan olduğum için bu beni deli etmişti. Çünkü eskiden işlemci kullanımı %50'nin üstüne çıkınca işlemci fanım jet motoru gibi ses çıkarmaya başlıyordu.

Chrome'u açınca sadece Google açık olduğu halde işlemci fanım jet motoru gibi ses çıkardığı için şüphelenmiştim ve Software Reporter Tool programının bu soruna neden olduğunu gördüm.

Bu arada bu sorunla ilgili bazı Reddit konuları da paylaşmak istiyorum. Bu konular İngilizce fakat sorun benim yaşadığım sorun ile aynı.

Reddit konuları;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Google Chrome çok fazla RAM tüketiyor diye biliyorum o yüzden önerim Edge.
Açıkçası ben buna katılmıyorum. Kendi deneyimimde iki tarayıcının RAM tüketimleri çok yakındı. Hatta neredeyse aynıydı.

@SİLİCİ neden gülücük attınız?

Anladım. Ben bilgisayarda olan biten her şeyi ince ince takip eden bir insan olduğum için bu beni deli etmişti. Çünkü eskiden işlemci kullanımı %50'nin üstüne çıkınca işlemci fanım jet motoru gibi ses çıkarmaya başlıyordu.

Chrome'u açınca sadece Google açık olduğu halde işlemci fanım jet motoru gibi ses çıkardığı için şüphelenmiştim ve Software Reporter Tool programının bu soruna neden olduğunu gördüm.

Bu arada bu sorunla ilgili bazı Reddit konuları da paylaşmak istiyorum. Bu konular İngilizce fakat sorun benim yaşadığım sorun ile aynı.

Reddit konuları;

Açıkçası ben buna katılmıyorum. Kendi deneyimimde iki tarayıcının RAM tüketimleri çok yakındı. Hatta neredeyse aynıydı.

@SİLİCİ neden gülücük attınız?
Ben ilk başta Edge kullanıyordum kullanmayalı 1-1.5 yıldan fazla olmuştu RAM kullanımları çok farklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı