Çözüldü Edge'de uygulama içinde tarayıcı kapatmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

IBarış

Megapat
Makaleler
17
Yer
İzmir, Türkiye
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar, Chrome, Edge vb. tarayıcılarda YouTube, YT Music gibi siteleri sözde uygulama olarak size kaydediyor biliyorsunuzdur. Bunları yapınca aslında siteye özel oluşturulmuş kısayoldan bir farkı olmadığını anlarsınız yani tarayıcı eklentileri yine de çalışıyor bu da ekstra RAM tüketimi demek. Örneğin:

1638486067374.png

Ben mesela burada Dark Reader, IDM ve translate uzantılarının çalışmasını istemiyorum. Bununla alakalı bir çözüm bulunmakta mı?

Edit: Moderatör dostumuz konu başlığını yanlış ayarlamış :)

Son düzenleme:
Ayarlar > Sistem ve Performans > Microsoft Edge kapatıldığında arka plan uygulamalarını çalıştırmaya devam et tikini kaldırabilirsin.

Edit : Ayrıca sağ altta simgesi var, sağ tıkla arka planda çalışmasına izin veri kaldır.

Her eklenti için ayrı ayrı "Bu sitede izin ver" tikini kaldırmanız gerekli. Ben yalnızca bu özelliği Netflix ve Prime Video'da kullanıyorum. Diğer tüm siteler doğrudan tarayıcı içinde. Dediğiniz gibi bellek tüketimini arttırıyor yoksa.

Her eklenti için ayrı ayrı "Bu sitede izin ver" tikini kaldırmanız gerekli. Ben yalnızca bu özelliği Netflix ve Prime Video'da kullanıyorum. Diğer tüm siteler doğrudan tarayıcı içinde. Dediğiniz gibi bellek tüketimini arttırıyor yoksa.
Bu seçenek tam olarak nerede şu olabilir mi?
1638519597749.png

Uzantıya tıkladığınızda seçeneğini seçince tüm sitelerde öyle oluyor ama anlayamadım.
Üstüne tıkladığım eklentiyi ben açana kadar mı kapatıyor yoksa sadece o oturum için mi? Onun dışında işime yaradı. Teşekkürler.

Edit: Ben açana kadar kapatıyormuş tam da aradığım özellikti.

Geri
Yukarı