Çözüldü Edge'i açınca gelen "Edge Update" dosyası nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

linuxzen

Hectopat
Makaleler
1
Yer
izmit
Daha fazla  
1619856964022.png

Microsoft Edge'yi açtığımda Edge Update diye bir şey geliyor.
O nedir, kaldırabilir miyim?

Hocam verileri satıp size reklam gösteren bir tarayıcı var ise o da Microsoft'un tarayıcısı Edge'dir. Sağdan soldan reklam çıkıyor, Bing'i de Yandex'i de oldukça yavaş, arayüzü kötü. Daha ne kadar sayabilirim? Yer kazanmak için Edge'i silerdim ama Microsoft sağ olsun reklam göstermeyen Internet Explorer'ı silmemize izin verirken reklamlı Edge'i kaldırmamıza izin vermiyor. Yalnızca 3. parti yazılımlar kaldırabiliyor Edge'i.

Gerçi bu bütün reklam ve veri satma karmaşasının ana nedeni korsan. Eğer Dünya'daki Windows 10 kullanan insanların hepsi de orjinal 1699 ya da 1999 liraya Windows 10 almış olsaydı Windows 10'da reklam görmek zorunda kalmazdık. Microsoft'un artık paraya ihtiyacı var. Tek kazanç kaynağı resmi şirketler. Onlar kanunen orjinal Windows almak zorunda. Siz internetten 16-20 liraya Windows 10 key alıp orjinal aldığınızı zannediyorsanız yanılıyorsunuz. O paralar KMS ile key üreten korsanlara gidiyor. Bu keyleri siz de üretebilirsiniz.

Şu ana kadar bir kere önüme reklam çıkmadı ki internet tarayıcı altyapısını Chrome yapabiliyorsunuz bilgisayarınızı taratmanızda fayda var. Virüs bulaşmış olabilir, lütfen bir dahakine araştırıp yorum yapınız.
Bakınız Edge tarayıcısındaki haberler bölümü. Yanda atom boyutunda bir "Ad" yazısı var. Virüs değil bu reklamlar Edge'e yerleşik. Microsoft aptal mı sizin onların reklam olduğunu zannetmenize göz yumacak? Onları sanki size sunulan haberler gibi algılamanızı sağlayıp haber şirketlerinden parayı alıyor. İlgi alanlarıma ne kadar AMD Intel NVIDIA yazsam da hala bana Hürriyet'in korona virüs aşısı olup da korona kapan insanın hikayesini anlatan haberini gösteriyor. Windows 10 21H1'deki görev çubuğundaki news and interests butonu da reklam kaynıyor. Insider kullanıyorum.
Bu veri satma romantizmi kasan arkadaşlar akıllı telefon değil de 3310 falan kullanıyor herhalde. Şunun kadar saçma bir muhabbet görmedim.
Verilerimin satılması benim umurumda değil ama arkadaşlar veri satan tarayıcıyı tartışınca söyleme gereği duydum açıkçası.

Bakınız Edge tarayıcısındaki haberler bölümü. Yanda atom boyutunda bir "ad" yazısı var. Virüs değil bu reklamlar Edge'e yerleşik. Microsoft aptal mı sizin onların reklam olduğunu zannetmenize göz yumacak? Onları sanki size sunulan haberler gibi algılamanızı sağlayıp haber şirketlerinden parayı alıyor. İlgi alanlarıma ne kadar AMD Intel NVIDIA yazsam da hala bana hürriyet'in korona virüs aşısı olup da korona kapan insanın hikayesini anlatan haberini gösteriyor. Windows 10 21H1'deki görev çubuğundaki news and interests butonu da reklam kaynıyor. Insider kullanıyorum.

Verilerimin satılması benim umurumda değil ama arkadaşlar veri satan tarayıcıyı tartışınca söyleme gereği duydum açıkçası.

Reklamları kapatma özelliği var bildiğiniz üzere anasayfanızı veya gizliliğinizi özelleştirebiliyorsunuz

Hocam verileri satıp size reklam gösteren bir tarayıcı var ise o da Microsoft'un tarayıcısı Edge'dir.

Bu dediğini her şirket yapıyor bir kere.

Sağdan soldan reklam çıkıyor.

2 aydır kullanıyorum 1 kere çıktığını görmedim. Arkadaş çok tilt sanırım. Güzel sallamış.

Bing'i de Yandex'i de oldukça yavaş.

He tarayıcılarda arama motoru zaten değiştirilmiyor, aynen.

Daha ne kadar sayabilirim?

Bu kadar mı cidden?

Ya anlamadığım şey şu, hem Microsoft'un Windows işletim sistemini kullanıp, hem de Microsoft'un kendi tarayıcısına bu kadar yersiz kanıtsız sallanması, veri çalıyor demesi?
Şu an internete bağlı bir İşletim sistemi kullanıyorsun, dostum. Microsoft istese her an başına bir şey gelebilir, aynı şekilde tüm cihazlarda, bu kadar paranoyaksanız, tuşlu telefon kullanıp, internete bağlı herhangi bir cihaz kullanmayacaksınız.
Reklamları kapatma özelliği var bildiğiniz üzere anasayfanızı veya gizliliğinizi özelleştirebiliyorsunuz

Arkadaş kafasına göre sallamış ya cidden 😂, haberleri sunan sayfanın reklamları çıkması gayet doğal, hangi haber sitesinde reklamsız haber var ki?

Yeni konular

Geri
Yukarı