Edit programı önerisi

Egemen_B

Hectopat
Yer
Altındağ Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, yeni yeni edit işlerine hevesim oluşuyor. Ve bu işlerde hangi programlar kullanılır çok bilmiyorum. Yeni başlayacağım için önereceğiniz edit programları var mıdır PC için? İnternette CapCut vs. gördüm önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, yeni yeni edit işlerine hevesim oluşuyor. Ve bu işlerde hangi programlar kullanılır çok bilmiyorum. Yeni başlayacağım için önereceğiniz edit programları var mıdır PC için? İnternette CapCut vs. gördüm önerir misiniz?

Hangisiyle başlarsan onunla devam edeceğin için en iyisi Premiere Pro'ya başla.

Ne editi yapcağına göre değişir. Örneğin şu sosyal medyada dolaşan havalı editler mi yoksa YouTube video editimi yoksa daha basit günlük editler mi? CapCut iyidir günlük editler için, After Effects var bahsettiğim havalı editler için, YouTube videoları için de Premiere Pro var benim tavsiyem bunlardır.

En kolayı CapCut ama çok seçenek yok alight Motion olabilir ama oda zor öğreneceksen After Effects öğren tamamen bitirince çok iyi editler yaparsın.

CapCut falan başlama Premiere ve AE ile başla sonra pişman olma.

Hiçbir şey bilmeyen adam direkt Adobe'den başlarsa hemen sonuç alamayacağı için hızlıca sıkılıp bırakır. CapCut'ta en azından hevesini test etmiş olur.

Başlangıç için CapCut PC kullanabilirsin. Ben başlarda CapCut kullanıyordum fakat sonradan bir kaç ünlü ile çalışmaya başladım ve çalıştığım ünlülerin editör ekibi premiere pro kullandığı için bana premiere pro öğrettiler 😃 Kısaca özetlemek gerekirse başlangıç için CapCut PC, ileri seviye detaylı editlerde Premiere Pro diyebilirim. Ben mesela hala arada sırada CapCut kullanıyorum çünkü CapCut kolaylık sağlıyor, geçişleri olsun efektleri olsun gayet güzel.

Geri
Yukarı