Edit yapmaya nereden başlamak gerekiyor?

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Valorant da başlayıp kendimi bu konuda geliştirmek istiyorum. İleride bir yeteneğim olsun diye, bir yerde kullanırım diye. Benim elimde oyundan aldığım güzel vuruşlar var edit hakkında bilgim 0. nereden başlamam gerek, hangi programları kullanmam, nereden izlemem gerekiyor, yardım edebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Valorant da başlayıp kendimi bu konuda geliştirmek istiyorum. İleride bir yeteneğim olsun diye, bir yerde kullanırım diye. Benim elimde oyundan aldığım güzel vuruşlar var edit hakkında bilgim 0. nereden başlamam gerek, hangi programları kullanmam, nereden izlemem gerekiyor, yardım edebilir misiniz?
Benim de çok bilgim yok ama Microsoft'un Clipchamp uygulamasını kullandım. İnternet edit için müzik, efekt, komik video, green screenli video vb. indirdim bir klasör yaptım orada kullanıyorum. Bence Clipchamp başlangıç için güzel bana göre.

Benim de çok bilgim yok ama Microsoft'un Clipchamp uygulamasını kullandım. İnternet edit için müzik, efekt, komik video, Green screenli video vb. indirdim bir klasör yaptım orada kullanıyorum. Bence Clipchamp başlangıç için güzel bana göre.

After Effects falan duydum Adobe falan ama onlar galba biraz ilerledikten sonra.

Ben de Clipchamp kullanıyordum ama bana tam istediğim şeyleri vermedi, şuanda CapCut kullanıyorum baya da güzel. Web ve PC uygulamaları var.

After Effects önerimdir, Premiere Pro'da kullanabilirsiniz fakat After Effects ile çok daha iyi işler ortaya koyabilirsiniz. Şarkılarınızla videolarınız senkronize olsun genelde yeni başlayanlar bunu çok takmıyor. Pluginleri araştır özellikle RSMB Twixtor gibi pluginler çok işine yarayacaktır. İçerik anlamında önerebileceğim bir yer yok fakat Onur Naci Öztürker'in videoları çok açıklayıcı, oradan temel şeyleri öğrenebilirsin.

After Effects önerimdir, Premiere Pro'da kullanabilirsiniz fakat After Effects ile çok daha iyi işler ortaya koyabilirsiniz. Şarkılarınızla videolarınız senkronize olsun genelde yeni başlayanlar bunu çok takmıyor. Pluginleri araştır özellikle RSMB Twixtor gibi pluginler çok işine yarayacaktır. İçerik anlamında önerebileceğim bir yer yok fakat onur naci öztürker'in videoları çok açıklayıcı, oradan temel şeyleri öğrenebilirsin.

Tamam hocam teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı