Edubuntu

tortorella

Hectopat
Yer
Antalya
Okuldaki bilgisayarlara edubuntu kurayım diyorum ama bilgisayarlar yavaş olduğu için kaldırır mı bilmiyorum.

Bilgisayarların özellikleri genel olarak farklı ama çoğu Intel Celeron işlemci kullanıyor. 3.33 Ghz olması lazım.

Ram'ler ise 400 küsür MB idi. Ekran kartlarına bakmadım ama hepsi onboard ve düşük olduğundan şüphem yok.

Edubuntu eğitim odaklı bir dağıtım imiş ben de yeni öğrendim. Bu yüzden bunu kullanmak istiyorum. Yavaş bilgisayarlar için daha popüler dağıtımlar olduğunu biliyorum fakat dediğim gibi olursa ben bunu kullanmak istiyorum. Bu konuda bir bilgisi olan var mı?

@Recep Baltaş

Edubuntu'dan ziyade kullandığı masaüstü ortamına bakmak lazım.
Şimdi sitesine bir göz gezdirdim fakat hangi ortamı kullandığını göremedim ama ubuntu'dan direk yükseltilebildiğine göre, yeni versiyonları unity'i; eski versiyonları gnome arayüzünü kullanıyor diye tahmin ediyorum.

Bana sorarsanız Lubuntu vey Xubuntu yükleyip, üzerine paket ekleyerek edubuntu haline getirebilirsiniz (teorik olarak). LXDE ve XFCE arayüzleri düşük sistem özellikli bilgisayarlar için birebir.

Şimdi gördüm de Unity ile geliyormuş. Unity arayüzü eski bilgisayarlar için önerilmez.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı