Eduroam ile Steam'e Bağlanamama

ozaerden

Hectopat
Makaleler
1
Çanakkale 18 Mart Üniversitesi'nde internet bağlantısı olarak eduroam kullanılıyor. LoL, Steam gibi bağlantıları sağlayamıyorum. Tabi torrent de indiremiyorum. Ancak torrentin lol'ün falan derdinde değilim de, parasını verip Steam üzerinden satın aldığım oyunları indiremiyorum. Bu olayın bir çözümü yok mudur? TunnelBear tarzı VPN programları işe yaramıyor diyorlar. Ne yapılabilir bu konuda?

Bende aynı sorunu yaşıyordum. Birçok forumda arayıpta bulamadığım sorunu şans eseri hallettim. Şu anda Hitman Absolution' u Steam üzerinden eduroam bağlantısıyla 5 mb/s ile indiriyorum :):)
Gelelim çözüme:
Öncelikle Home şu adresteki vpn programını indir. Programı kurduktan sonra soldaki ramdom a tıkla ve vpn in açılmasını bekle. Vpn aktif olduktan sonra steam a giriş yapıp indirmeyi başlat. İndirme vpn üzerinden olduğu için çok yavaş olacaktır. Ama indirme devam ederken Vpn programını pasif edersen ve programı kapatırsan steam da hızın arttığını görürsün;)

NOT: Anlattığım çözüm yöntemini garanti edemiyorum. Sadece kendi deneyimimi paylaştım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı