EFE UYGAÇ-STAR vs PQUEEN-TACTİC

Mantis için ne diyorsunuz hocam 200 TL farkla R5 3600 alınabiliyor. Bir de ASUS TUF ve EVO modellerinde soğutma sorunları var deniliyordu. Bu hala geçerli mi veya ASUS'ların kronik bir sorunu var mı MSI veya Gigabyte'a göre.

Yani Dual var mod Art'ta ve daha mantıklı Dual kronik sorunlu değil diye biliyorum mod art gayet güzel stok bitmeden alın derim ama eğer benim için 200TL çok önemli 250GB bana zaten yeter diyorsanız neon ms.

Hocam bütçe 8.400 civarı gibi Max. Daha uygun olursa da iyi olur. Bu atmış olduğunuz 12.400 TL olarak gözüküyor. Yanlış link mi oldu acaba yoksa üzerine 4.000 TL koymayı mı kastettiniz.

Soyle söyleyeyim attıgınız lınke bakarak yola cıktım açıkçası ılk attıgınız lınktekı Efe uygac sıstemının fiyatına bakarak oneride bulundum bütçe aralıgınızı okumadım açıkçası :)

ya da 400 TL bütçe arttırarak bunu onerırım.

Yani Dual var mod Art'ta ve daha mantıklı Dual kronik sorunlu değil diye biliyorum mod art gayet güzel stok bitmeden alın derim ama eğer benim için 200TL çok önemli 250GB bana zaten yeter diyorsanız neon ms.

Tamamdır hocam çok teşekkürler kıymetli yorumlarınız için.

Soyle söyleyeyim attıgınız lınke bakarak yola cıktım açıkçası ılk attıgınız lınktekı Efe uygac sıstemının fiyatına bakarak oneride bulundum bütçe aralıgınızı okumadım açıkçası :)

ya da 400 TL bütçe arttırarak bunu onerırım.

Enteresandır bu konu ilk açıldığında o sistem 8.800 TL'ydi. Bugün o fiyatlara yükseltildi ama hala stokta yok. Mantis aklımda olan sistemlerden biriydi ancak sinerjiden atmış olduğunuz sistemi anlayamadım. 400 TL daha pahalı ve işlemci 3600'den 3500x'e değişiyor. Ekran kartı Evga olduğu için mi bunu önerdiniz. Onun dışında sistemler kafa kafaya gibi geldi. 3600 3500x'den daha mı kötü.

Bide dediğiniz gibi 400 TL farkla sinerjide bu iki sisteme de bakıyordum. i5'in genel olarak oyun performansında R5 3600'den daha iyi olduğu söyleniyor. Ama önceki yorumlarda i5'e karşı 3600 önerilmesinin sebebi daha ucuz olması olarak gördüm. Hatta bazı arkadaşlar biraz daha paraya kıyıp R5 3600 alınmasını tavsiye ediyorlar. Ama şimdi R5 3600, i5'ten daha ucuzken üstüne para verip i5 10400 f almak mantıklı olur mu. Onun dışında yine sistemler aynı gibi.

Son olarak R5 3600 alınca müsait zamanda sıvı soğutma alınması da öneriliyor ancak i5 için stok fan idare ediyor gibi. Bunu da göz önünde bulundurmak gerekir mi.

Bu da sizin attığınızın bir benzeri herhalde.

R5 3600 alınca müsait zamanda sıvı soğutma alınması da öneriliyor.

Hayır saçmalamasınlar sıvı soğutmaya falan gerek yok şu işlemci soğutucuyu alın gayet de yeter

Yeni konular

Geri
Yukarı