EFI Shell ekranının gözükmesini sağlamak

furkankoncaa

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar herkese kolay gelsin, yaklaşık 1 hafta önce FreeDOS işletim sistemine sahip bilgisayar aldım ve iade edeceğim ancak bilgisayar performansını ölçmek için W11 yükledim sonrasında diski biçimlendirdim. Buraya kadar bir sorun yok ancak bilgisayarı ilk açtığımda EFI Shell version 2.80 [5.27] vs. Yazılı bir ekran ile açılıyordu ancak şu anda direkt BIOS ekranına geçiyor bu problemi nasıl çözebilirim alta fotoğrafı paylaşıyorum. Bilgisayar açılınca EFI Shell ekranını gözükmesini istiyorum.

Dosya Ekleri

• 1.jpeg
    1.jpeg
    124 KB · Görüntüleme: 18
Merhaba arkadaşlar herkese kolay gelsin, yaklaşık 1 hafta önce FreeDOS işletim sistemine sahip bilgisayar aldım ve iade edeceğim ancak bilgisayar performansını ölçmek için W11 yükledim sonrasında diski biçimlendirdim. Buraya kadar bir sorun yok ancak bilgisayarı ilk açtığımda EFI Shell version 2.80 [5.27] vs. Yazılı bir ekran ile açılıyordu ancak şu anda direkt BIOS ekranına geçiyor bu problemi nasıl çözebilirim alta fotoğrafı paylaşıyorum. Bilgisayar açılınca EFI Shell ekranını gözükmesini istiyorum.

Bu rehber işinize yarayacaktır.

Bu rehber işinize yarayacaktır.
Bu içeriği okumuştum ama EFI Shell hakkında bir bilgi sahibi olmadığımdan denemedim açıkçası. Demek istediğim EFI Shell bir freedos işletim sistemi eklentisimi yoksa biosa ait bir özellik mi onu anlamak istiyorum.

Bende de Kawai Windows 8.1 tablet var. Yıllardır hevesim geldikçe uğraşıyorum bir sonuç yok. Aynı efi shell ekranında kalıyor. GPT hangi işletim sistemini denersem deneyeyim ya diski görmüyor ya görüyor ama yarısını gördüğünden yükleme yapamıyorum ya da görüyor ama müdahele ettirtmiyor. Ben de aynı şekilde diskin tamamını silmiştim, android yüklemeye çalışmıştım sonuç böyle oldu. Anakart arızası, emmc arızası, sürücü sorunu yazanlar var hiçbiri çözüm olmadı. SD kart takıp sistemi ona yüklemeyi bile denedim sonuç nafile. O yüzden bu efi shell ekranı benim korkulu rüyamdır. Umarım çözüm bulursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı