"EFI Shell Version 2.31" Hatası

DreamSoldier46

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Kasamın içini açtım bakmak için fakat hiçbir kabloyu yerinden çıkarıp takmadım bile. Kapatıp sistemi açtığımda "EFI Shell Version 2.31" hatasını aldım. Yeniden başlatmayı denedim birkaç kez yine aynısı. Daha sonra F8 tuşuna basıp başlatma seçeneklerine geldim ve F8 tuşuna basılı tutup masaüstüne gelebildim. Fakat eskiden 10-15 saniyede açılan PC şu anda 1 dakikada açılıyor. Bu aldığım hatadan olduğunu düşünüyorum. Nasıl düzelteceğimi bilmiyorum.
Sistemim:
  • i5 3570.
  • MSI P67A-C45.
  • 8 GB RAM.
  • GT 1030.
  • Jd 120 SSD (sistem buna yüklü)
  • Iki tane de HDD.

Sistem boot edecek bir depolama cihazı bulamadığında EFI Shell açılır. Eşeği ilk sıraya alın (UEFI ise Windows Boot Manager ilk sıraya alınacak). Olmazsa sabit diskleri söküp deneyin. Eşek ilk sırada olmasına rağmen sorun devam ediyorsa eşek topallıyor olabilir.

Eşek tavsiye etmiyorum.

Sistem boot edecek bir depolama cihazı bulamadığında EFI Shell açılır. Eşeği ilk sıraya alın (UEFI ise Windows Boot Manager ilk sıraya alınacak). Olmazsa sabit diskleri söküp deneyin. Eşek ilk sırada olmasına rağmen sorun devam ediyorsa eşek topallıyor olabilir.

Eşek tavsiye etmiyorum.
Teşekkürler. Fakat hangi menüden ilk sıraya almalıyım?

Eşek tavsiye etmiyorum.
Öncelikle teşekkürler. Windows Boot Manager ilk sırada olduğu halde tekrar yaptım. Değişen olmadı. Sistemi kapatıp kasayı açtım sadece SSD'nin SATA kablosunu söküp taktım, biraz ilginç söküp takmayla düzeldi şuanda. Eskisi gibi açılıyor ve dediğim hata gelmiyor. Teşekkürler
Merhaba, aynı sorunu bende yaşadım BIOS fotoğrafını atabilirmisiniz?
Denedim fakat 4 MB yükleme sınırı yüzünden atamıyorum. Anakartımın modelini yazmıştım. İnternette aratarak BIOS ekranına ulaşabilirsiniz.

Geri
Yukarı