EFI/UEFI Olmayan sisteme Mavericks kurmak

Sıkıntı olmaz.
Çok teşekkürler. Benim iki sorum daha var size zahmet ; Şu an Windows 10 kurulu, ben Mavericks ekranında "diski sil" kısmından diski formatlayıp, temiz kurulum yapabilir miyim ? İkinci sorum ise, kurduktan sonra bilgisayara bir de Windows kurmak istiyorum yalnız ;

1-BIOS ayarları çakışır mı ? Yani Mac için bazı ayarlar var BIOS'da yapılan.
2-USB'yi taktığımda Windows'u normalinden farksız olarak kurabilir miyim ? Yani Mac'i kurmadan önce diski ayırmak vs. gerekir mi ?

@montezuma Sizide yoruyoruz, kusra bakmayın :)

İlk paragrafta sorduğun soru ideal kurulum için tavsiye ettiğimiz kurulum. Yanı HDD tamamen formatlayıp ilk olarak OS X kurulumu, ardından Windows kurulumu. BIOS ayarları çakışmaz. Mac kurulum ekranına ulaştığında disk izlencelerinden Disk'i ikiye böleceksin. Birinci bölüntüyü OS X için GPT/ Mac extented journaled olarak formatla. İkinci bölüme hiç bir şekilde dokunma. OS X kurulumu tamamladıktan sonra ikinci bölüntüye Windows kurulumunu yaparsın.

O rehberde EFI tarzı dosyalar ile oynanıyordu. Benim PC EFI/UEFI değil o dosyalar için bir şey olur mu ? Birde BIOS'da AHCI yok ise ne yapmalıyım ? @Recep Baltaş

Şimdi baktım da BIOS'da yapabileceğim ayar çok az, mesela Secure boot bile yok :( ama AHCI var ? Ayrıca Network Boot tarzında bir ayar var ama ne kadar işe yarar bilemiyorum. Kısaca Mac için olan ayarları yapamıyorum. Sıkıntı çıkar mı ? @Recep Baltaş

Son düzenleme:
OS X imaj dosyası ile USB hazırlayıp kurulum yaptıktan sonra (Yukarıda diski nasıl şekillendireciğini anlattım.) Clover bootloader ile EFI bölüntüsünü ve Bootloader kurulumunu yapacaksın. Ardından oluşacak EFI bölüntüsüne USB / EFI içindeki CLOVER klasörünü kopyalayacaksın.
UEFI olmayan Sistemler için (GPT Olarak Formatlanmış HDD için):

non-uefi-png.83205

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı