eFootball 22 oynanır mı?

deLoreaN

Hectopat
Arkadaşlar 2 gün önce çıkmış olan efootball 22'yi bu sabah indirip deneyimleme fırsatım oldu ve deneyimlerimden bahsedersek oyun tam anlamıyla zaman kaybı olduğunu belirtmek isterim. Oyun mekaniği değiştirilmiş, oyuncu çizimleri ve saha vb. atmosfer FIFA'ya benzetilmeye çalışılmış. Oyunun ana menüsü çok kötü. Optimizasyon kötü. Paslar, ortalar, şutlar pes ile alakası yok gibi gördüm ben. Size sorum sizce oyunun düzelmesini 1-2 ay beklemeli miyim yoksa PES 21 indireyim eFootball 22 de yanında dursun mu? PES 21 indirip oynasam pek bir şey kaybeder miyim? Beklemeye gerek var mı efootball 22'nin düzelmesini.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben PES 21 oynuyorum. Smokepatch ile. O grafikleri gördükten sonra indirmeye bile yeltenmedim. Optimizasyon halledilir de oyun çok kötü olmuş fikir olarak.

Pes 21 şu saatten sonra online oynanmaz çünkü 2 saat oyuncu bulmaz, kariyer modu oynayabilirsiniz o da paralı. efootball 22 ye gelince oyuna istedikleri kadar güncelleme getirsinler yine de düzelmez çünkü oyunun kendisi problem. Piyasa Fifa ya kaldı eğer paranız varsa fifa 22 alın, param yok ücretsiz oynamak istiyorum derseniz de fifa online 4 e bakabilirsiniz.

Bedava oyun, cross plarform ve mobilde de olacakmis.

Futbol sevip de oynamamak, aptallik olurdu.
Deneyimlediniz mi? 3 dk'da kaç tane oyun deneyimini etkileyen bug ile karşılaştım. Steam yorumlarındaki yazılanların coguyla sadece 3 dakika içerisinde karşılaştım. Hakemin yüzükoyun uzanıp 2D şeklinde maç yonetmesi mi ararsın, şu ana kadarki bütün Pes serilerini 900p'de 30 FPS oynatan 930M'in 720p'de -720p'yi degistirmeme izin bile vermedi- 5 FPS açmasıni mi ararsın, berbat interface ve grafik mi ararsın, keko gibi ani kamera zoomu mu ararsın... Olumlu yorumların sadece %9 olmasına şaşırmamak lazım. Gerçek anlamda çöp bir oyun, vaadedileni bırakın 3 seri önceki PES oyunundan bile vasat bir oyun olmuş. Bedava olduğu halde sildim, güncellemeler gelip bu sorunlar cozulene kadar -2022'nin ortalarına denk gelir muhtemelen- yuklemeyecegim.

PES 21 şu saatten sonra Online oynanmaz çünkü 2 saat oyuncu bulmaz, kariyer modu oynayabilirsiniz o da paralı. Efootball 22'ye gelince oyuna istedikleri kadar güncelleme getirsinler yine de düzelmez çünkü oyunun kendisi problem. Piyasa FIFA'ya kaldı eğer paranız varsa FIFA 22 alın, param yok ücretsiz oynamak istiyorum derseniz de FIFA Online 4'e bakabilirsiniz.

FIFA Online 4 de pek iyi bir oyun değil açıkçası. Ortalar karpuz fırlatır gibi gidiyor, şutlar çok yavaş, kafa vuruşlarında his yok sanki rastgele vuruyor gibi. Oyunda gerçeklik yok gibi 65'lik adamlar 80'lik adam aynı koşuyor gibi. Ben FIFA Online 4 üde oynadım fakat beğenmedim. PES 2021'i ilk çıktığı gün PS4 de denemiştim. Şutlar mükemmel, ortalar mükemmel fakat oyun biraz detaya indiği için oyun yavaşlamıştı. Ben zaten myclup hiç oynayan birisi değilim genellikle analig veya efsane ol oynuyorum. Onun için ödemeyi yaptım gayet de uygun a düşmüştü pes 2021.transferleri yaparım 1 sene daha böyle oynarım. Efootball 23 çıkana veya 22 iyileştirilene kadar.
Deneyimlediniz mi? 3 dk'da kaç tane oyun deneyimini etkileyen bug ile karşılaştım. Steam yorumlarındaki yazılanların coguyla sadece 3 dakika içerisinde karşılaştım. Hakemin yüzükoyun uzanıp 2D şeklinde maç yonetmesi mi ararsın, şu ana kadarki bütün Pes serilerini 900p'de 30 FPS oynatan 930M'in 720p'de -720p'yi degistirmeme izin bile vermedi- 5 FPS açmasıni mi ararsın, berbat interface ve grafik mi ararsın, keko gibi ani kamera zoomu mu ararsın... Olumlu yorumların sadece %9 olmasına şaşırmamak lazım. Gerçek anlamda çöp bir oyun, vaadedileni bırakın 3 seri önceki PES oyunundan bile vasat bir oyun olmuş. Bedava olduğu halde sildim, güncellemeler gelip bu sorunlar cozulene kadar -2022'nin ortalarına denk gelir muhtemelen- yuklemeyecegim.
doğru diyorsun optimizasyondada çok büyük bir sorun var. %15 cpu %90 ekran kartı kullanımı nedir yani.sabit bir fps alsamda oyun arada ağır çekim gibi oluyordu ve bug giriyodu.bi pas atıyorum 10mt deki adama gidene kadar rakip alıyor.56dk da beni kanser etti.
Düzelmez bence.
Bence en doğru karar bu saatten sonra efootball 22 ye güncelleme gelmesini beklemeyelim.
Bedava oyun, cross plarform ve mobilde de olacakmis.

Futbol sevip de oynamamak, aptallik olurdu.
Mobil işi bozdu zaten.Mobil oynayanlara bir sözüm yok fakat KONAMI bu işi düzgün yapamadığı için bi taraf mağdur kaldı.

Son düzenleme:
Sene 2014. Konami Fox Engine'ye yeni geçmiş. Bu kadar fazla olmasa da benzer optimizasyon sorunları, benzer surat sorunları mevcuttu. Benzer eleştiriler de mevcuttu.
Eleştirilerin bu sene çok ses getirmesinin en önemli sebebi oyunun ücretsiz olması. Steam'ı açıp, yükle tuşuna basabilen herkes kötü yorum yapabiliyor. Diğer bir sebep ise sorunlar biraz fazla.
Yeni oyun motoruna geçişlerde bu tarz sıkıntılar normal karşılanmalı lakin bu oyun için 2 sene beklediğimizi de unutmamak lazım. Eleştirdiğim şey bu olurdu herhalde. Ortaya çıkan ürün, beklediğimiz süreye göre eksik kalmış.
Şu an oyun oynanamaz düzeyde değil. Rekabetçi bir oyun modu olmadığı için hatalara sert gözle bakmak anlamsız. Optimizasyon sorunları, kontrol sorunları mevcut bu sorunlar 1.0 sürümünde çözüldükten sonra yeni oyun motoruyla üstüne çok fazla bir şey konulmamış lakin uzun vadede gelişime açık bir oyun ortaya çıkmış olacak. Atılan bu yeni adıma biraz daha uzun vadede bakmak lazım.

Kısaca beni üzen noktalar;
-Çok bekledik, değmedi.
-Mobil platform ile crossplay
-Kontrol ve animasyon hataları
-Pes serisinin eksik olan noktası atmosfer konusunda hiçbir şey yapılmamış olması. Taraftarlar vs. çok kötü. Tribünlerde bayrak görmeyi dört gözle bekliyordum.

Hoşuma giden noktalar;
-Pes ya da eFootball serisini oynanabilir kılan tek durum. Oyunun 2014 itibari ile arcade oynanıştan ayrılıp simülasyon oynanışa yönelmesi. Bu sene bunu tam entegre edememişler. Paslar, topun hızı vs. gerçeğe kıyasla fazla ağır kalmış ama dediğim gibi 1.0 sürümü çıktığında simülasyon oynanış tarzını yine elde edeceğiz diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı