Efor ile çarpıntı ve soğuk terleme neden olur?

AloneMan02

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Gıda Mühendisi
Merhaba. Korona çıktığından beri ben de çarpıntı ve göğsümde heyecanımsı gibi bir his ortaya çıktı. O zamandan beri birçok kez acile hastaneye gittim. EKG kan testleri bir sürü test yapılmasına rağmen hiçbir sorun görünmedi. Son gittiğim kardiyoloji doktoru da hem eko da hem de muayene de bir sorun olmadığını söyledi. Nabzım yüksek ama düzenli. Yürüyüş yapınca bir süre sonra terliyorum ama vücudum soğuk üşümeye başlıyorum. İlginç bir şekilde bu bazen duştan sonra da sıcak basması ile de oluşuyor. Her zaman kalbimden şüphelendim ama dediğim gibi bir problem olduğu görünmüyor anlayamıyorum. Dahiliye ye göründüm hipertiroid olabilir diye ama normal dedi doktor. Anksiyete diyeceğim ama efor ile anksiyete alakasız olmuyor mu?
Psikoloğa derdimi anlattım direk antidepresan yazdı. Tamam ilacı yazıyorsun da problemim gerçekten panikatak veya anksiyete mi? İlacı kullanmak istemedim bir işe yarayacağını düşünmüyorum. Benim gibi buna benzer bir sorun yaşayan var mı bilgi verirseniz rahatlayacağım çünkü kalp ile ilgili olmasından korkuyorum. Kardiyoloji doktoru dideral yazdı. Bir buçuk aydır sabah akşam yarım olacak şekilde kullanıyorum. Çarpıntı ve yüksek nabıza iyi geliyor ama soğuk terleme devam ediyor. Bu terleme de sonbahar da başladı. Şimdiden elinize sağlık.

Yeni konular

Geri
Yukarı