Ege Üniversitesi elektrik elektronik mühendisliği okunur mu?

mainkaiser

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar sıralamam sayısal 33 bin, İstanbul'da bilgisayar mühendisliği düşünüyordum. Ama puanım yetmiyor iyi bir üniversiteye. Ege veya 9 Eylül elektrik elektronik mühendisliği istiyorum. İki sorum var;
Bu iki üniversite ve bölümle ilgili bilgisi olan bir kişi iseniz önerir misiniz veya hangisine gitmeliyim?
Mezun olunca iş bulma konusunda sıkıntım olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de bu 2 bölüm arasında kalmıştım sanırım 9 Eylül'ü öne alacağım. Mühendislik eğitimi açısından 9 Eylül daha iyi gözüküyor. Ayrıca ileride bilgisayar mühendisliği ile çap yapmak istediğimden ege de mevcut değil maalesef sitesinde bulamadım 9 Eylül'de yapılabiliyor.

Arkadaşlar peki ege de ya da dokuz eylül'de 2yıllık elektronik teknolojisi okunurmu bilgisi olan var mı iş imkanları bakımından daha sonra DGS ile tamamlamayı düşünüyorum.

Ben de bu 2 bölüm arasında kalmıştım sanırım 9 Eylül'ü öne alacağım. Mühendislik eğitimi açısından 9 Eylül daha iyi gözüküyor. Ayrıca ileride bilgisayar mühendisliği ile çap yapmak istediğimden ege de mevcut değil maalesef sitesinde bulamadım 9 Eylül'de yapılabiliyor.
çap nedir biraz aydınlatır mısın?

Eğer not ortalamanı yüksek tutarsan diplomana ikinci bir ana dal programı ekliyosun, yani bilgisayar ile çap yaparsan diplomanda o okuldan hem elektrik elektronik hem de PC müh mezunu olarak çıkarsın ki bu çok büyük + bence. Tabi kolay olmuyor çok çalışmak lazım.
egede olmadığına emin misiniz? ben oraya gitmek istiyorum.
https://oidb.ege.edu.tr/h-15753/2022-2023_egitim_ogretim_yili_Çift_anadal_basvuru_islemleri.html
böyle birşey buldum.
yokmuş.

Geri
Yukarı