Ege Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği Okumak

caindall

Kilopat
Daha fazla  
Sayısalda 36K sıralama yaptım. Bu sıralamaya daha iyi bir üniversite yazılabilir mi bilmiyorum ama, biraz araştırma yaptım, %30 İngilizce olduğunu öğrendim. Bu çok büyük bir sorun mu? Kampüs ve sosyal imkanlar olarak çok zengin bir üniversite olduğunu duydum. Beni bilgilendirebilirseniz çok sevinirim, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği düşünüyorum :) Fakat %30 İngilizce durumu beni de düşündürüyor. Ayrıca%100 İngilizce eğitim veren Yaşar Üniversitesi'ni de merak ediyorum. Fakat vakıf olmasından dolayı emin değilim (%100 burslu yazacağım). Ayrıca Ege'nin eğitimini de merak ediyorum. Bir de diğer üniversitelere bakacak olursak Ege Bilgisayar Mühendisliği için 100 kişi alıyor. 4-5 kişi alan üniversitelerin yanında 100 kişiyi görünce normal mi acaba diye düşünmüyor değilim :)

Ben de Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği düşünüyorum :) Fakat %30 İngilizce durumu beni de düşündürüyor. Ayrıca%100 İngilizce eğitim veren Yaşar Üniversitesi'ni de merak ediyorum. Fakat vakıf olmasından dolayı emin değilim (%100 burslu yazacağım). Ayrıca Ege'nin eğitimini de merak ediyorum. Bir de diğer üniversitelere bakacak olursak Ege Bilgisayar Mühendisliği için 100 kişi alıyor. 4-5 kişi alan üniversitelerin yanında 100 kişiyi görünce normal mi acaba diye düşünmüyor değilim :)
Aynı endişeleri ben de taşıyorum hocam, 5 gün kaldı...

4-5 kontenjanlı devlet üniversitesi olmaz, vakıf üniversitelerinin burslu kontenjanı olur o sayıda egeden kat kat daha iyi olan boğaziçi bile 80 küsür kişi alıyor.
Üniversitenin erasmus vb olanaklarına bakın, akademik kadrosuna bakın (kaç prof,doç felan ona ama şöyle bir şey de var prof diye çok iyi ders anlatma gibi bir zorunluluğu yok o biraz şans), o üniversite ve bölümden mezun olanlara ulaşabiliyorsanız ulaşıp aklınıza takılanları sorun son olarak da bilgisayar mühendisliğinde de her bölümde olduğu gibi yabancı dil çok önemli bu yüzden tamamı ingilizce olan bir bölümü okumanız size fayda sağlayacaktır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı