Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Nasıldır?

harunkbts

Hectopat
Daha fazla  
Başlıktan da anlarsınız umarım. Haliyle sınava daha vakit var ve henüz sınava girmedim, çalışıyorum ancak aklımda burası var. Mezun değilim, 11. sınıfım. Sıralamalarına baktığım zaman, genelde ilk 30000 ve ilk 40000 aralığında olduğunu gördüm. Verilen eğitim, yüksek lisans ve yurt dışı olanaklarını çok merak ediyorum. Yardım edebilecek birileri varsa boş geçmeyip bildiklerini yazsınlar lütfen. Ayrıca, ilk 30000 dilimine girseydiniz, mezuna kalıp daha iyi bir yer için ilk 4000-5000 bandını mı zorlardınız, yoksa tercih mi yapardınız? Teşekkür ediyorum...

30k ile 5k arasında dağlar var. Özellikle diploma puanı çok etkiliyor. O civarda puan ile gidilebilecek en iyi yer Gebze Teknik Üniversitesi. Tabii ki de bilgisayar mühendisliği için konuşuyorum. Ama ben İzmir'de oturuyorum ya da İzmir'de okumak istiyorum diyorsanız Ege ve 9 Eylül arasında adam akıllı fark yoktur, ulaşım açısından hangisi uygun ise ona gitmenizi tavsiye ederim. Zorlayabilirseniz Marmara Üniversitesi de uygundur fakat Gebze Teknik Üniversitesinin sanayi bölgesinde olmasını da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim. Böyle konuşması güzel ama sende 30k yapabilecek kapasite var mı? Çok da kolay olmayan bir sıralama istiyorsun. Ben kafam matematiğe bastığı halde çalışmadan 42k yaptım. Senin tabiri caizse it gibi çalışman gerektiğini düşünüyorum. Hem daha 11. sınıfsın. Derslerine günlük tekrar yapıp yazın TYT'yi bitirip Türev, İntegral -ya da geriye ne kaldıysa- ve organik kimyaya ufaktan girmeni tavsiye ederim. Yıl içinde çok rahat edersin. O 3 ayı boşa harcayan kendim de dahil çok kişi gördüm.

Yapabileceğime inancım tam. AYT Geometri, Fizik ve Matematik harici TYT'yi hemen hemen yapabiliyorum. Paragraf sorularını hızlıca çözebiliyorum ancak bazı matematik sorularını yapamıyorum. Teknik okulda olduğum için yazın staj sıkıntısı var ama mezuna kalmamak için ne yapıp edip çalışacağım. Şu an bile üniversite kazanabilirim ama önemli olan üniversite kazanmaktan ziyade kaliteli üniversite kazanmak.

Ege iyidir ama İTÜ, ODTÜ, Boğaziçi, Koç, Sabancı, Bilkent üniversitelerini tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı