Eğim konusu nasıl yapılır?

GraLeiMet

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 8. sınıf öğrencisiyim. O konu işlenirken yoktum. Ve hala anlamış değilim. Özellikle Y = MX+X gibi soruları yapamıyorum. Bu sorular nasıl çözülür?
Örnek:

Ekran Alıntısı.PNG

Düzeltme: Arkadaşlar özür dilerim konu adını yanlış hatırlamışım. Konu adı Koordinat sisteminde grafik çizme idi.

Son düzenleme:
Arkadaşlar 8. sınıf öğrencisiyim. O konu işlenirken yoktum. Ve hala anlamış değilim. Özellikle Y = MX+X gibi soruları yapamıyorum. Bu sorular nasıl çözülür?
Örnek:

Eki Görüntüle 949119

Düzeltme: Arkadaşlar özür dilerim konu adını yanlış hatırlamışım. Konu adı Koordinat sisteminde grafik çizme idi.
Bu soruyu doğrudan şıklardan giderek yapabilirsiniz.

Genel olarak, yapabileceğiniz şey eksenleri kestiği noktaları bulmak olabilir. Bunu bulmak için de aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Öncelikler, x'e sıfır verirseniz y eksenini kestiği noktayı bulursunuz. Bu örnekte x:0 iken y:2 çıkıyor. Yani (0,2) noktası, bu doğrunun üzerinde ve y eksenini kestiği nokta.

Benzer şekilde x eksenini kesriğ bulmak için de y'ye sıfır verebilrisiniz. Bu örnekte y:0 iken x:2/3 çıkıyor. Yani (2/3,0) noktası, bu doğrunun üzerinde ve x eksenini kestiği nokta.

Yeni konular

Geri
Yukarı