Eğitim ve günlük kullanım açısından iPad Air 5 vs iPad Pro 11"

Ayni ikilemdeyim ben de şu anda, bu arada Air 18600 Pro 24899 TL MediaMarkt'da şu anda Apple'dan alma.

Son düzenleyen: Moderatör:
19.000 bandına çıktıysan, o parayı veren almışken ipad pro almalı. ipad air arada kalmış bir model. Alınacaksa ya 10.000e ipad 9 alınıp temel işler için kullanılmalı, ya da madem 20.000 bir ipad için verilecekse ipad pro 11 alınmalı. 64 yerine 128 gb depolama alacaksın, bunun bile sadece ederi 2.000-3.000 zaten. M1 yerine m2 çip alacaksın, ikisi de uzun uzun yıllar götürür, fakat m2nin ömrü yine de daha uzun olacaktır. Ve iki cihaz da bu kadar güçlü iken ipad air 60 hz, gerçekten hoş bir durum değil, vereceğin fark 5.500-6000 civarında. 120hz+m2+64gb ekstra depolama için bu fark verilir.

19.000 bandına çıktıysan, o parayı veren almışken iPad Pro almalı. iPad Air arada kalmış bir model. Alınacaksa ya 10.000e iPad 9 alınıp temel işler için kullanılmalı, ya da madem 20.000 bir iPad için verilecekse iPad Pro 11 alınmalı. 64 yerine 128 GB depolama alacaksın, bunun bile sadece ederi 2.000-3.000 zaten. M1 yerine M.2 çip alacaksın, ikisi de uzun uzun yıllar götürür, fakat M.2'nin ömrü yine de daha uzun olacaktır. Ve iki cihaz da bu kadar güçlü iken iPad Air 60 Hz, gerçekten hoş bir durum değil, vereceğin fark 5.500-6000 civarında. 120Hz+ M.2+64 GB ekstra depolama için bu fark verilir.

Muhtemelen Pro'nun ekstra hiçbir ozelligini kullanmayacagim kafami karistiran o. Bir de isin icinde kalem girecek o fiyat farkina onu almayi dusunuyorum ama yine de cok kararsizim. Xdr ekran 11incde olsaydi 1 saniye bile dusunmeden Pro'yu alirdim da ekran da ayni Air ile.

Muhtemelen Pro'nun ekstra hiçbir ozelligini kullanmayacagim kafami karistiran o. Bir de isin icinde kalem girecek o fiyat farkina onu almayi dusunuyorum ama yine de cok kararsizim. Xdr ekran 11incde olsaydi 1 saniye bile dusunmeden Pro'yu alirdim da ekran da ayni Air ile.

Ekranı kesinlikle aynı değil, 120 Hz önemsiz gibi gözükebilir fakat bu telefonlar için geçerli. Bu derece üst düzey paralar verip üst düzey bir cihaz alacaksanız, ve bunu 60 Hz olarak görüntüleyecekseniz üstüne bir de 64 GB depolama size sunulacaksa o parayı ödemenin hiçbir anlamı yok. 1 hafta 120Hz bir tablet kullandıktan sonra 60Hz herhangi bir şey kullanmak size rahatsızlık verecek. 64 GB depolama farkı bile başlı başına 3000+ TL ediyor. Yanında 120 Hz, M.2 çip, Face ID gibi özellikler de alacaksınız.

Ekranı kesinlikle aynı değil, 120 Hz önemsiz gibi gözükebilir fakat bu telefonlar için geçerli. Bu derece üst düzey paralar verip üst düzey bir cihaz alacaksanız, ve bunu 60 Hz olarak görüntüleyecekseniz üstüne bir de 64 GB depolama size sunulacaksa o parayı ödemenin hiçbir anlamı yok. 1 hafta 120Hz bir tablet kullandıktan sonra 60Hz herhangi bir şey kullanmak size rahatsızlık verecek. 64 GB depolama farkı bile başlı başına 3000+ TL ediyor. Yanında 120 Hz, M.2 çip, Face ID gibi özellikler de alacaksınız.

Cok gec oldu Air'i aldim :D. Dediginiz gibi 60Hz goze batiyor. 14 Pro Max kullanıyorum oradan alismisliktan midir nedir epey rahatsiz etti ama yapacak bir şey yok alisicaz artik. Kalemde gerektigi icin fazla harcamak istemedim ileride satip Pro'ya gecerim duzenli zaten kullanirsam. Ilk defa tablet aldigimdan ne olcude kullanirim bilemedim.

Cok gec oldu Air'i aldim :D. Dediginiz gibi 60Hz goze batiyor. 14 Pro Max kullanıyorum oradan alismisliktan midir nedir epey rahatsiz etti ama yapacak bir şey yok alisicaz artik. Kalemde gerektigi icin fazla harcamak istemedim ileride satip Pro'ya gecerim duzenli zaten kullanirsam. Ilk defa tablet aldigimdan ne olcude kullanirim bilemedim.

Hayırlısı olsun Air de kötü bir cihaz değil, sadece donanımı bu kadar güçlü bir cihazın 64 GB ve 60Hz olması sorun, onun dışında her işini görür.

Geri
Yukarı