Eğitim ve mühendislik amaçlı 30 bin TL laptop önerisi

Stonebreaker

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar beni üniversite de 4-5 yıl götürecek PC arıyorum. Şu an 12.sinifim. Hem ders çalışmaya hem ileride mühendislik gibi bölümlerde yardımcı olacak bir bilgisayar lazım. Dolayısıyla şarjı uzun giden ayrıca performansı yüksek bir PC lazım. Çok oyun oynamam, arada sırada ancak. MacBook alacaktım ama crack indirmeyeceğim. Victus falan baktım da çok şarj yer dediler. Thinkpad falan düşünüyorum, çok anlamam, yardımcı olabilir misiniz? Fotoğrafçı olduğumdan depolaması da 512 GB+ olmalı. Şimdiden çok teşekkür ederim. Bütçem 30 bin gibi. Maksimum 2-3 bin aşabilirim.

Bunu öneririm. Kendim 3050 Ti versiyonunu kullanıyorum, size ne kadar ekran süresi lazım? Şarj kısmında yardımcı olabilirim.

Veya şu da olabilir.

Bunun hakkında 1 2 tane olumsuz eleştiri görmüştüm ama tam bir fikrim yok.

Bunu öneririm. Kendim 3050 Ti versiyonunu kullanıyorum, size ne kadar ekran süresi lazım? Şarj kısmında yardımcı olabilirim.

Veya şu da olabilir.

Bunun hakkında 1 2 tane olumsuz eleştiri görmüştüm ama tam bir fikrim.

Veya şu da olabilir.

Bunun hakkında 1 2 tane olumsuz eleştiri görmüştüm ama tam bir fikrim yok.

Yani hocam ekran süresi önemli değil pek 4-5 saat düşük kullanımda gitse bile yeterlidir ama bu özelliğini uzun süre koruması benim için önemli. Sürekli bozulup servisle beni yüz göz etmesin adamakıllı çalışsın sorun çıkarmasın yeter ekran kartında pek gözüm yok. Demek istediğim stabil olsun. Uzun süre gitsin.

Yani hocam ekran süresi önemli değil pek 4-5 saat düşük kullanımda gitse bile yeterlidir ama bu özelliğini uzun süre koruması benim için önemli. Sürekli bozulup servisle beni yüz göz etmesin adamakıllı çalışsın sorun çıkarmasın yeter ekran kartında pek gözüm yok. Demek istediğim stabil olsun. Uzun süre gitsin.

Hocam benim Victus daha 6 aylık. Öyle uzun bir kullanım süren yok ama şu 6 aylık kullanım için en ufak bir sorun yaşamadım. Şarj süresi için de eğer parlaklık % 60 70 civarında kullanıp her şeyi güç tasarrufuna alırsanız 4 5 saatleri görebiliyorsunuz. Bazı laptoplarda güç tasarrufuna alınca aşırı bir yavaşlama falan olabiliyor ama Victus'ta böyle bir sorun yaşamadım oyun bile oynayabiliyorum güç tasarrufunda. Onun dışında sorun çıkarmasın istiyorsanız Acer Nitro'lardan uzak durun. Ekran kartı önemli değilse ASUS ROG STRIX öneririm gayet kaliteli, sorun çıkarmayacak bir cihaz. ROG STRIX'i beğenmezseniz Victus'u alabilirsiniz öneririm.
Bunun 6800H 3050 versiyonu da var ikisi de güzeldir. Şarj süresi hakkında bilgim yok ama stabillik konusunda üzmez. Çok ağır oyunlar oynamazsanız da 3050 sizi uzun süre götürür ama bir 2 3 sene sonraki çıkacak yeni AAA oyunlarda mediuma çekmek zorunda kalırsınız. Bu yüzden önerim Victus'tan yana.

Kime sorsam direkt Victus dedi bu sebeple Victus'u alacağım herhalde 1TB 16 GB RAM RTX 4050. şarj problemi hepsinde olacak zaten de bakalım umarım hayal kırıklığına uğramam. Çok sağ ol dostum yardımcı olduğun için.

Geri
Yukarı