Eğitimden 2 Milyar TL Kesildi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gösterdiğim kaynaklar sakıncalı derken? Neresi sakıncalı anlamadım. Genelde bunları takip ediyorum. Doğruluğu kesin. Size A Haber veya ATV gibi yerlerden kaynak göstermemi bekleyemezsiniz.
Ayrıca ufacık bir araştırma yapsanız verdiğim bütün bilgilerin doğru olduğunu görürsünüz.
İstemediğiniz kadar kaynak. Pardon yandaş siteler yine yazmamış. Buyurun:
sarayın temizlik masrafı - Google'da Ara
milletvekili maaşı - Google'da Ara
türkiyede makam aracı - Google'da Ara

Son düzenleyen: Moderatör:
Gösterdiğim kaynaklar sakıncalı derken? Neresi sakıncalı anlamadım. Genelde bunları takip ediyorum. Doğruluğu kesin. Size A Haber veya ATV gibi yerlerden kaynak göstermemi bekleyemezsiniz.
Ayrıca ufacık bir araştırma yapsanız verdiğim bütün bilgilerin doğru olduğunu görürsünüz.

Arkadaşa A haber ve Akit kaynakları atalım. Bu ülkede tarafsız medya yoktur. @Silinen üye

Doğruluğu kesin diye hep bir haber kanalını takip ediyorsan seninle hiç tartışmadan Allah'a havale ediyorum. Kolay gelsin...
Arkadaşa A haber ve Akit kaynakları atalım. Bu ülkede tarafsız medya yoktur. @Silinen üye
Benim onları takip ettiğimi nereden biliyorsun? Kahin falan mısın?

Arkadaşlar diyanetin verdiği hizmetler bütün ülkeyi etkiliyor.
Sonuçta bu ülkedeki müslüman sayısı ile öğrenci sayısı arasında uçurum var. Neredeyse herkes müslüman ve diyanetin hizmetlerinden faydalanıyor.
Ancak öğrenci olan çok küçük bir azınlık.
Diyanetin bütçesiyle eğitim bütçesini karşılaştırmak bu yüzden yanlış.
Ayrıca Kurtuluş Savaşında olduğu gibi, bu ülkeyi her zaman dini inançlar kurtarmıştır.
Batılı tarzda eğitim alan öğrenciler değil, reislerinden emir gelince tankın altına yatan cesur bireyler ve onlara hizmet veren Diyanet bu ülkenin kurtuluşunda aslan payının sahibidir.
Bu yüzden ben eğitimin bütçesinin de Diyanet'e devredilmesini, dindar bir nesil için gerekli eğitim kararlarının da birinci elden diyanet tarafından verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta müslüman bir ülke burası.

Ne saçmalıyorsun sen ya? Bi ara trol sandım yemin ederim. Dalga mı geçiyorsun sen arkadaşım bizimle?
  • Diyanet'in hiçbir hizmetinden yararlanmıyorum. Hatta mensubu olmadığım bir dinin 7/24 propagandasına maruz kalıyorum.
  • Herkes müslüman değil. Camiye giden sayısı çok az. Büyük oranda da inançsız bir kesim var ama hoşgörü had safhada olduğundan kimse sesini çıkarmıyor, sessizce oturuyor.
  • Diyanet bütçesi çöpe giden paradır. Eğitim bütçesi ile karşılaştırmak çok doğrudur. Diyanet bu bütçeyi alır ve hiçbir şey üretmez.
  • Ülkeyi dini inançlar değil askeri deha kurtardı. Bugün Amerika Birleşik Devletleri'ni en güçlü yapan İncil değil, bilimdir.
    • Ayrıca bu ülkede dini inançlar yüzünden darbe oluyordu. Çabuk unuttun galiba.
  • Dindar nesil bu ülkenin ancak çöküşünü hızlandırır. Bilimden uzak, kadın erkek eşitliğine aykırı, boş beleş bir nesildir dindar nesil.
  • Bu ülke müslüman bir ülke değil. Türkiye Cumhuriyeti tanımında din yoktur!
Son olarak din ile gelişen hiçbir ülke yoktur. Türkiye, Atatürk devrimleri ile dinden uzaklaşıp modern ve başarılı bir ülke olmuştur. Dine yöneldikçe de batmaktadır. Dine yönelip de başarılı olmuş hiçbir müslüman ülke yoktur. Refah içinde olanlar bugün petrol parası ile bu konumdadır ki onlar da bilimin beşiği olan ABD'nin kuklasıdır!

Güncelleme: Sinirden hızlı yazmışım bir ton yazım hatası olmuş, düzelttim.
Güncelleme 2: Trolmüş. Neyse yine de yazdıklarım genel geçer gerçekler.

Son düzenleme:
Doğruluğu kesin diye hep bir haber kanalını takip ediyorsan seninle hiç tartışmadan Allah'a havale ediyorum. Kolay gelsin...
Lafımdan bunu mu anladınız? Kaynak istediniz, size bir sürü kaynak sundum. Önünüze bir sürü site koydum. Hadi biri yalan söylüyor, diğeri de yalan söylüyor. Hepsi mi sahte haber yapıyor?
Diğer yandan ben buraya bir konu açmadan önce çok araştırarak açarım. Yanlış bir bilgi vermeyeyim, okuyan kişiye yalan yanlış anlatımda bulunmayayım diye o konuyu çok araştırırım. Ondan sonra emin olursam konuyu açarım.
Yani buraya gelip, beni sadece bir kaynaktan yararlanıyormuş gibi göstermenizi anlamıyorum. Siz lafı nasıl anlamak istiyorsanız öyle anlıyorsunuz.
Benim cümlemde sadece bu siteyi takip ediyorum demedim. Genelde bu siteyi takip ediyorum dedim.
Neyse size ne anlatırsam anlatıyım veya destekleyecek bir kaynak göstersem bile yine kendi bildiğinizi yapacakmış gibi bir halinizi var. Neyse iyi günler diliyorum size.

Saçmalık. Gerekirse aç kalınmalı eğitimden taviz verilmemeli, her ne anlamda olursa olsun!

Saçmalık. Gerekirse aç kalınmalı eğitimden taviz verilmemeli, her ne anlamda olursa olsun!
O insanlar atlarına binip gittiler. Bakırın tuncuna insanın...

Ecdadımız kurtuluş savaşı sırasında bile eğitime gerekli önemi vermişti. Şimdikiler eğitimden kısıp saray yaptırıyorlar Ahlata. Bazen düşünüyorum, ne günah işledikte bu zamanda doğduk? Atatürk bugünleri görse aynı şevkle bize bu Cumhuriyeti hediye eder miydi? Bazen keşke etmeseydi, diyorum. Gerçekten bu millet hak etmiyormuş.

Maarif Kongresi, 15-21 Temmuz 1921 - kurtulussavasi.gen.tr

ahlata saray - Google'da Ara

Normalde öyle olması lazımda eğitime ne kadar katkı yapılırsa yapılsın okuyacak öğrenci olmadıktan sonra hiçbir işe yaramaz ki en azından benim bulunduğum bölgede okuyan çocukların çoğunun okul ile alakası bile yok okula geliyor gidiyor bomboş bir şekilde, sonrada eğitim gelişmiyor diye çamur atılıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı