Eğitimi yaygınlaştırma

CyKharkow

Decapat
Makaleler
3
Daha fazla  
Bu benim şahsi görüşümdür, eğitimin yaygınlaştırılmasını kontrol edemedik. Önümüze geleni "sen büyük adam olacaksın" deyip okula aldık, şu an tüm liseler ve ortaokullar berbat çocuklar ile dolu, %90'ı geleceğin serserisi olacak. Hepsi sigara ve bıçak taşımayı normalleştiren kitleler. Anlamıyorum evlat sevgisi de bir yere kadar aileleri böyle çocukları nasıl öyle kabullenebilmiş, çok zor kabullenmek. Eğer ki düzgün şekilde kontrol etseydik, okula giden nesiller böyle olmazdı. Sizin düşünceleriniz nelerdir?

Rüzgar ekersen, fırtına biçersin diye boşuna dememişler. Türkler ülke yönetemiyor çünkü. 16 tane Türk devleti yıkıldı bugüne kadar.

Hocam amaç zaten herkesin eğitim alması bir de şöyle düşünün sadece düzgün insanların eğitim aldığını bu sefer toplumda fazla cehalet oluşur ve sonuçları daha kötü olur.

Asıl sorun her şehirde üniversite olmasıdır. Adamlar binayı üniversite yapıyor. Burada nasıl eğitim verebilirsin ki? Eğitim ticarethane, öğrenci ise müşteri. Arkadaş Bayburt'ta tarih okuyor sen ne yapacaksın diyorum ilaç mümessilliği diyor.
Kapatacaksın kardeşim. Mühendislikler İstanbul'da, tıp Ankara'da, eğitim İzmir'de olacak ama öğrenciye de adam gibi hizmet vereceksin. Ben üniyi Ankara'da okudum. Bana KYK yurdu 3.5 sene sonra çıktı. Özel yurtlarda 4 kişilik oda 8 bin liraydı, cemaat yurtları 2 bin liraydı. Öğrenci nerede kalacağını düşünmemeli eğitimine odaklanmalı. Verilen eğitim ise nitelikli olmalı. Git Hakkari'de üni aç tamam da oraya hoca olarak kimi koyacaksın kim gitmek ister? Yüksek öğretimde eğer hocan iyi değilse ilerlemen çok zor. Mersin Ünide yüksek lisans yaptım adını söylemeyeyim bir prof bana diyor ki sınavları ben okumuyorum yardımcılara okutuyorum onlar puanlıyor. Yardımcıya gittim puanlama ölçeğiniz var mı dedim yok dedi. Türkiye bu eğitimle okumuş cahillerin memleketi haline gelecek.

Geri
Yukarı