Egzoz fan içeri hava verirse ne olur?

Kasan önden hava alıyorsa havanın arkaya doğru akış istikametini bozmuş olursun. Isınan sıcak havanın tahliye edilmesine engel olursun.

Kasam önden hava almıyor mATX kasa ufak önde fan takacak yer yok.

Sıcak havayı tahliye etmeniz gerek. Kapağı açsanız bile fan olmadığı sürece bu olay yavaş gerçekleşeceğinden sistem daha çok ısınır. Yapacağınız olayda yine eskisine göre daha çok ısınır bence çünkü havanın yönünü değiştirmeye çalışıyorsunuz. Eski halinde önden arkaya gittiğinden seri tahliye mümkün oluyor.

Kasam ön panelden hava almıyor ki hava girişi yok kasaya ön tarafta fan yok çünkü fan yuvası yok o yüzden böyle bir şey düşündüm yan kapaktan havayı dışarı atsın egzoz fanından içeri alsın diye.

Kasam ön panelden hava almıyor ki hava girişi yok kasaya ön tarafta fan yok çünkü fan yuvası yok o yüzden böyle bir şey düşündüm yan kapaktan havayı dışarı atsın egzoz fanından içeri alsın diye.
Hocam öyle bir kasaysa problem var bu işte. İmkanı yok yaz aylarında 60 dereceyi geçmemesinin önü kapalı kasa ile. Az yüke sokuyorsanız normal tabi de ben sağlam yüke soktuğunuzu düşündüm.

Kasanın modeli ne? Ayrıca o PSU içeriden sıcak hava çekerek soğutmaya çalışıyor kendini. PSU bir nevi egzoz gibi kullanılmış gibime geldi. PSU can çekişiyor gibime geldi fotoğrafa bakınca.

Bu arada bu kasanın önden hava alması gerek. Yani kasanın önünde hiç fan yoksa o da uygun fiyatlı bir model olmasından kaynaklı olabilir. İlla ki önde fan takacak bir yeri vardır. Benim Asus GT301 ile hemen hemen aynı ölçülerde. Ekstra minik bir kasa değil ki en minik kasalarda bile yine ön ve arka fan takma alanları illaki oluyor. Orada bir yanlışın var yani.

Değerler normal bu arada

Bu arada kasa ısınıyor derken temperli yan camı diyorsan o çok normal. Hatta ısının bir kısmını da o cam tahliye ediyor diyebilirim. Özellikle ekran kartı alttan aldığı havayı yanlara üflerken temperli cama sıcak hava üflüyor. Isınsın sorun değil yani.

Evet yan akrilik panel ısınıyor bir de kasanın üstü ısınıyor Power olan yer delik yok ki nasıl oradan çıkıyor ki hava.

Bu arada bu kasanın önden hava alması gerek. Yani kasanın önünde hiç fan yoksa o da uygun fiyatlı bir model olmasından kaynaklı olabilir. İllaki önde fan takacak bir yeri vardır. Benim ASUS GT301 ile hemen hemen aynı ölçülerde. Ekstra minik bir kasa değil ki en minik kasalarda bile yine ön ve arka fan takma alanları illaki oluyor. Orada bir yanlışın var yani.

Yok hocam önde fan yuvası ki olsa bile ön panel nasıl açılıyor bilmiyorum bir sürü bağlantı kablosu var özelliklerinde de sadece iki fan girişi olduğu yazıyor biri Power birisi egzoz.

Kasanın modeli ne? Ayrıca o PSU içeriden sıcak hava çekerek soğutmaya çalışıyor kendini. PSU bir nevi egzoz gibi kullanılmış gibime geldi. PSU can çekişiyor gibime geldi fotoğrafa bakınca.

Everest blazon RGB mATX kasa modeli.

o zaman power hali hazırda dışarıya hava atıyorsa diğer fanı içeriye hava üfleyecek şekilde ayarlayıp bir dene dilersen. Ama toz filtresi yoksa eğer fanda o zaman çok tozlanır kasan. Belki 120mm fanlara monte edilebilen filtrelerden de alırsın bir tane. Ben bir ara kadın çorabı kullanmıştım filtre niyetine :D

Yeni konular

Geri
Yukarı