Egzoz fan içeri hava verirse ne olur?

O zaman sadece egzoz fanı taksam dışarıya hava atacak şekilde olur mu hocam?

Kasan temiz hava alıyor. O konuda sorun yok. Asıl sorun ısınan havayı yanlış yerden atması. Aslında teknik açıdan senin 2 egzoz fanın var. PSU da sıcak havayı emip üflüyor. Eğer egzoz fanın yoksa tak, faydası olur. En azından PSU'nun emdiği sıcak havanın bir kısmını engeller.

Soğuk hava önden ve tabandan alınır, sıcak hava arkadan ve tepeden atılır. Bu hava akışını bozarsan kasan normalden daha az hava alır. İçeriye kaç fanın üflediği değil mevzu, içerideki sıcak, genleşmiş havanın tahliye edilip kasanın dışına göre basınç farkı yaratılması ve bu basınç farkı sayesinde kasaya hava pompalayan fanların az çalışarak çok daha fazla hava basmasını sağlamak asıl mevzu.

Bunca zahmete gireceğine kasanı değiştir, en azından PSU'nun duasını alırsın :)

Soğuk hava önden ve tabandan alınır, sıcak hava arkadan ve tepeden atılır. Bu hava akışını bozarsan kasan normalden daha az hava alır. İçeriye kaç fanın üflediği değil mevzu, içerideki sıcak, genleşmiş havanın tahliye edilip kasanın dışına göre basınç farkı yaratılması ve bu basınç farkı sayesinde kasaya hava pompalayan fanların az çalışarak çok daha fazla hava basmasını sağlamak asıl mevzu.

Bunca zahmete gireceğine kasanı değiştir, en azından PSU'nun duasını alırsın :)

Reis onla kim uğraşacak asıl ya kasa al montajla falan.

Yan kapağı kesme derken fan çıkışı için alan mı keseceksin? Yani tabii olabilir. Ama o zaman yandan hava alıp arkadan atsın.

Yandan alır ise işlemci fanını yavaşlatmaz mı?

Reis onla kim uğraşacak asıl ya kasa al montajla falan.

Yandan alır ise işlemci fanını yavaşlatmaz mı?

En fazla 100 devir yavaşlatır onun da işlemciye veya Fan'a etkisi olmaz. Bir aralar 50 derecede çalışan kasama fantezi arıyordum bayağı bir fan takmıştım. Kasada 12 tane fan vardı :D

Öyle yapıyorum reis ama bu fanın RGB'sini nereye takacağımı bulamadım 3'lü pin girişleri bir sürü anakartta ne yazacak takacağım yerde.
5v ARGB gibi bir ibare olmalı. Dİbi beyaz plastikli 3 tane pin.

1659434273395.png

Geri
Yukarı