Egzoz fan kaç RPM olmalı?

M.Arda Solmaz

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sharkoon RGB Flow kasam var üstünde 1 adet fanla geldi. Ve en fazla 1000 RPM dönüyor. O fan öndeydi. Ben de kendim Arctic P12 PWM fan aldım egzoza taktım. Çok güzel sessiz ve acayip serin üflüyor. Düşündüm ki bunu üste takayim arkaya kasanın kendi fanını takayim. Öyle de yaptım. Fakat bu sefer kendi fanı neredeyse hiç üflemiyor egzozdan. Ne yapayım böyle mi kalsın yoksa eski haline mi döndüreyim. Elimde olan fanları söyleyeyim siz yerleştirme konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

2 Adet 800 RPM 14cm TX fan.
1 Adet Snowman RGB fan 1400 RPM olması lazım.
1 Adet Arctic P12 PWM 1800 RPM.
1 Adet Sharkoon 1000 RPM.

Yerleştime konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Önde 3 adet 12 cm fan yuvası 14 cm olunca 2'ye iniyor.
Üstte 2 adet hem 14 hem 12 cm fan yuvası var.

Son düzenleyen: Moderatör:
RPM azaldıkça gürültü miktarı azalır. Basıncı yüksek ve çapı büyük olan fan almanızı öneririm.

Sharkoon RGB Flow kasam var üstünde 1 adet fanla geldi. Ve en fazla 1000 RPM dönüyor. O fan öndeydi. Ben de kendim Arctic P12 PWM fan aldım egzoza taktım. Çok güzel sessiz ve acayip serin üflüyor. Düşündüm ki bunu üste takayim arkaya kasanın kendi fanını takayim. Öyle de yaptım. Fakat bu sefer kendi fanı neredeyse hiç üflemiyor egzozdan. Ne yapayım böyle mi kalsın yoksa eski haline mi döndüreyim. Elimde olan fanları söyleyeyim siz yerleştirme konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

2 Adet 800 RPM 14cm TX fan.
1 Adet Snowman RGB fan 1400 RPM olması lazım.
1 Adet Arctic P12 PWM 1800 RPM.
1 Adet Sharkoon 1000 RPM.

Yerleştime konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Önde 3 adet 12 cm fan yuvası 14 cm olunca 2'ye iniyor.
Üstte 2 adet hem 14 hem 12 cm fan yuvası var.
Hocam ben de aynı kasaya sahibim. Bende şuan 1 fan var sistem yeni geldiği için henüz fan alamadı. Arctic P12 yi aradım fakat bulamadım bir türlü. Mümkünse aldığınız sitenin adresini alabilir miyim?

Hocam ben de aynı kasaya sahibim. Bende şu an 1 fan var sistem yeni geldiği için henüz fan alamadı. Arctic P12'yi aradım fakat bulamadım bir türlü. Mümkünse aldığınız sitenin adresini alabilir miyim?

Fanı alalı 2 hafta oldu. Çok memnun kaldım 3 tane daha alacaktım. Fakat bulamadım. Bionix olanı alacaktım onu da bulamadım. Bu pandemi döneminde stoklar sıkıntı. Bir bilişimport diye bir site var orada var ama güvenli değil diye duydum.

Hocam az önce P14 PWM modelini buldum 2 tane sipariş ettim. Üste takmayı düşünüyorum ikisini.Önde kendi içindeki fan var. Arakaya 1 tane de egzoz fan bağlayınca hava akışı iyi olur gibi geliyor. Farklı bir öneriniz varsa ya da önerisi olan varsa dinleyebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı