RX580 fan RPM kaç olmalı?

Anladım. O zaman son üç değeri 1050 yapıp o diğer 1106 ve 1187 olan voltaj değerlerini 1050'den daha düşük değerler yapabilirsiniz. Hata verirse voltajı arttırırsınız.

Merhabalar hatırlarsan dün undervolt yapmıştım ve sıcaklık konusunda bir sıkıntım kalamdı. Fakat oyuna girdiğim zaman gene aynı problemi yaşadım. Ekran gitti ama kasa çalışıyordu. Dün DDU ile silip 20.4.2'yi denememi istemiştin. Birazcık bakındım fakat 20.4.2 sürümünü bulamadım acaba nereden bulabilirim?

Merhabalar hatırlarsan dün undervolt yapmıştım ve sıcaklık konusunda bir sıkıntım kalamdı. Fakat oyuna girdiğim zaman gene aynı problemi yaşadım. Ekran gitti ama kasa çalışıyordu. Dün DDU ile silip 20.4.2'yi denememi istemiştin. Birazcık bakındım fakat 20.4.2 sürümünü bulamadım acaba nereden bulabilirim?
https://www.amd.com/en/support/graphics/radeon-500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-580 buradan indirebilirsin. Windows 10 64 Bit kullandığını varsayıyorum. Ona tıklayıp Adrenalin 2020 Edition 20.4.2 Recommended (WHQL) bu sürüm adlı 479 MB boyutunda olan sürümü kur. Ayrıca sana dediğim voltaj ayarından sonra mı ekran gidip kasa çalışmaya devam etti? Eğer öyle ise voltajı arttırıp deneyebilirsin.

https://www.amd.com/en/support/graphics/radeon-500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-580 buradan indirebilirsin. Windows 10 64 Bit kullandığını varsayıyorum. Ona tıklayıp adrenalin 2020 Edition 20.4.2 recommended (WHQL) bu sürüm adlı 479 MB boyutunda olan sürümü kur. Ayrıca sana dediğim voltaj ayarından sonra mı ekran gidip kasa çalışmaya devam etti? Eğer öyle ise voltajı arttırıp deneyebilirsin.

Merhabalar yine ben :D dediğiniz her yöntemi uyguladım fakat çözümü yok. Bende pes ettim açıkcası. Ekran kartını değiştirmeyi düşünüyorum. Bu sorun ekran kartından değil mi bunu sormak için geldim. Bu olaydan sonra hiçbir şeyden emin değilim artık :D.

Merhabalar yine ben :D dediğiniz her yöntemi uyguladım fakat çözümü yok. Bende pes ettim açıkcası. Ekran kartını değiştirmeyi düşünüyorum. Bu sorun ekran kartından değil mi bunu sormak için geldim. Bu olaydan sonra hiçbir şeyden emin değilim artık :D.
Hala siyah ekran hatası mı alıyorsun? O zaman şu konuya bakabilirsin. [Rehber] AMD Ekran Kartlarında Siyah Ekran Hatası - Technopat Sosyal Buradaki yöntemleri dene. Herhangi bir sorun olursa buradan veya paylaştığım konudan sorabilirsin elimizden geldiği kadar yardımcı oluruz. Sorunun net kaynağını bulmak zor. Sistem parçalarında da bir sıkıntı yoksa genelde bu siyah ekran hatası AMD ekran kartlarının kronik bir problemi.

Evet undervolt işlemide yaptım fakat devam ediyor. Açıkcası bıraktım artık bu saatten sonra çözsemde içim rahat kullanmam. En iyisi yeni bir ekran katrı bakmak.
Evet bu tarz sıkıntılar yaşayınca ekran kartından soğuyor insan açıkçası. Bende bu sıkıntıları çözdüm bakalım ama garantisi yok tabi. En ufak hatasına bakıyorum. Sonra direkt Nvidia ekran kartına geçeceğim şahsen.

Evet bu tarz sıkıntılar yaşayınca ekran kartından soğuyor insan açıkçası. Bende bu sıkıntıları çözdüm bakalım ama garantisi yok tabii. En ufak hatasına bakıyorum. Sonra direkt NVIDIA ekran kartına geçeceğim şahsen.

Aynen aldığım yere gidip bir üst model ile değiştirebilme şansım varsa deneyeceğim. Yoksa 2.el satıp NVIDIA alacağım.
Evet bu tarz sıkıntılar yaşayınca ekran kartından soğuyor insan açıkçası. Bende bu sıkıntıları çözdüm bakalım ama garantisi yok tabii. En ufak hatasına bakıyorum. Sonra direkt NVIDIA ekran kartına geçeceğim şahsen.

Merhaba bir şey soracağım dün attığınız postta RAM kontrolü ve HDD kontrolü yaptım bir sıkıntı çıkmadı. Yani bu sorunum ekran kartından kaynaklı oluyor değil mi? Ona göre garantiye yollamayı deneyeceğim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı